Miyazaki & Ghibli Ortaklığının Son Eserinden İlk Görseller

Hali hazırda son yıllardaki durumu pek iç açıcı olmayan Ghibli Stüdyoları, Miyazaki‘ nin emekliliği ile daha da geleceği belirsiz bir hal almıştı. Stüdyoların orijinal yerleşkesi müze yapıldı vs. Ancak aylar önce Ghibli’ nin son (sözde son) bir Miyazaki filmi için tekrar faal duruma geçtiği duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise yeni filme dair ilk görseller basına sızdı.

 

Miyazaki Ghibli’ ye , Ghibli Stüdyoları da biz severlere bir sürpriz yapmış oldu. Boro adlı bir tırtılın öyküsünün anlatılacağı “Boro The Catepillar” (Tırtıl Boro) adlı animasyon film 2019 yılında görücüye çıkacağı belirtildi ve ilk görseller sızdırıldı.

Bunun son Ghibli ve Miyazaki ortaklığı filmi olacağı söylense de biz buna inanmıyoruz. Zira huylu huyundan vazgeçemiyor görüldüğü gibi, zaten o huy harika, büyüleyici ve de  el emeği animasyon filmler yapmak ise hiç vazgeçmemelerini umuyoruz.

Umarım Ghibli eski günlerine döner ve de umarız, Miyazaki’ nin her emeklilik ilanı bunun gibi yalan çıkar.

 

Basına sızan bazı görseller bunun şimdiden göz alıcı bir yapım olacağını gösteriyor.
Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir