Young Justıce 3. Sezonu ve Yeni Yüzler

Young Justice 3. sezonunun geleceği neredeyse bir yıl kadar önce duyuruldu ama kadro ve yeni konu hakkında epey ketumdular. Kadroyu da yaklaşık bir ay kadar önce açıkladılar. Ve yeni yüzler görüyoruz.

Ayrıca serinin yapımcıları resimlerde görünmediği halde görünebilecek bazı karakterler hakkında da ufak bir ipucu verdi. İpucu ise şu idi Young Justice izleyenler iyi bilir ki tüm kahramanların zeta-tube denen ışınlanma portallarına erişim kodları vardır. Onlar bir yerden bir yere geçtiğinde tanımlama sistemi onların erişim kodu ve ismini söyler. Serinin kurucuları tüm erişim kodlarını vermiş (solda) sadece çok aşırı ve de mühim spoiler söz konusu olanları sansürlemişler.

 

Gördüğünüz gibi 7 tane sansürlenmiş isim var geriye kalanların çoğu ise bildiğimiz isimler ama onlar arasında bile süpriz isimler var.
Misal Troia (B12) Wonder Woman’ ın ilk yardımcısı ve de ilk Wonder Girl olan Donna Troy’ un diğer ismidir ve onu hiç görmemiştik.

Ayrıca Liutenant Marvel ve Sergeant Marvel gibi iki tuhaf karakter de  göze çarpıyor. Liutenant Marvel, Shazam’ın en yakın dostlarından ve de Captain Marvel Jr. ve de Captain Marvel/Shazam olarak sahne almış biri olan Fredy Freeman. Sergeant Marvel ise Billy Batson yani shazamın ikiz kız kardeşi (bazı anlatılarda arkadaşı) Mary Marvel anlamına geliyor ki bu iki karakteri de hiç görmedik. Aslında görmemiz gereken bir iki sahne varmış ama karakter yaratılmadığı için uğraşmamışlar kendi dediklerine göre.

Yani 7 süpriz ismin yanı sıra üç tane de hali hazırda ekibin içinde olan ama hiç görmediğimiz isimler var.


 

Şimdi duyurulan yeni kadro ve kadrodaki yeni yüzlere bakalım.

Öncelikle resimlerden anladığımı şeyin iki ekibin iki takıma ayrıldığı ama bu iki ekibin ve aynı zamanda koordineli ve birlikte olduğu yönünde. Bu takımlar ise  Young Justice, diğeri Outsiders ikisi de DC Comics tarihinde önemli yeri olan alternatif takımlar.
Young Justice ekini soldan sağa;

Static Shock, Kid Flash (Bart), Tim Drake (büyük ihtimal) , Wonder Girl (Cass), Spoiler (yanlış anlamayın karakterin ismi bu !), Blue Beetle, Traci 13, Arrowette, Arsenal, Beast Boy.

İlk sezonu izleyenler zaten çoğunun kim olduğunu bilir ancak yeni isimler var bu isimler öyle isimler pek çok dc comics okuyucusu bile kolay kolay tanımaz o yüzden bir özet geçelim.

Spoiler: Büyük ihtimalle burada Batgirl’ in yerini alacak ekibin gizlilik ve de dövüş sanatları ustası olarak. Spoiler yani Stephanie Brown çizgi romanlarda Tim Drake ile Damian Wayne arasında ki bir zamanda geçici süreliğine Robin bile olmuş bir kişidir. Tim Drake’in uzun soluklu kız arkadaşı Stephanie ardından Spoiler adlı kahraman kimliği ile Yarasa-Ailesi’nden yarı bağımsız şekilde Gotham’ da kahramanlık yapmaktadır. Şu anda yayınlanan güncel “Detective Comics” serisinde Batman’in yeni kurduğu ekibin de bir parçasıdır. Belli ki Stephanie sonunda hak ettiği ilgiyi görecek.


Traci 13: Takımımızın büyücüsü, Traci, Zatanna ile Raven arasında bir yerde Zatanna gibi aydınlık büyü yapmadığı gibi, Raven gibi de karanlık büyücü değil. Traci , Doctor 13 adlı kült bir büyücünün kızıdır. Doctor 13 kim diyenlere tek diyebileceğim Constantine yokken Doctor 13 vardı, baya benzerler.
Traci urban-magic denen bir güce sahip bu sebeple Traci şehirleri kontrol edebilir ve ve her biri farklı enerjilere sahip (DC evrenine göre) şehirler de ona güç verebilir. Ve ben bu karakterin ekibe dahil edilmesi fikrine bayıldım çünkü bu sayede insanlar DC Comics’in devasa karakter havuzundan daha fazla şey görme fırsatı buluyorlar. Kısacası takımımızın mistik sanatlar temsilcisine merhaba deyin.

 

Arrowette: Arrowette çizgi romanlardaki “Young Justice” ekibinin gerçek üyelerinden (Artemis gibi sonradan uydurulma bir karakter değil) ve sonunda hak ettiği konuma geldi diyebiliriz.

Orjinal Arrowette yani Bonnie King 1960 yılında yaratılmış intikamcı bir kahramandır ve ilhamını Green Arrow’ dan almış bir okçudur. Onun emekliliğinden sonra annesinin kahramanlık ismini yüklenip yeni Arrowette olan ve de bizim dizi de göreceğimiz Arrowette ise Cissie King-Jones’ dur. Olimpik seviyede bir atlet ve okçu olan Cissie orjinal Young Justice’in okçusu idi ve burada da hakkı olan konumunu Artemis’den almış görünüyor. Bu arada Cissie Young Justice’in eski bölümlerinde Artemis tarafından kurtarılmış küçük bir kız olarak gösterilmişti yani Artemis büyük ihtimalle brada Cissie ‘nin ilham perisi falan olacak.

Evet bu üç yeni kızımız da bence çok doğru seçimler ve iyi renk getireceklerini umduğum kişiler olmuşlar. Fakat kahramanlar cephesinde hala 4 tane isimlerini bilmediğimi yeni yüzler var o yüzden her şeyi söylediler diye düşünmeyin adostlar.

 

 


 

Burada da gerçek “Outsiders” ekibi olduğunu düşündüğüm dörtlü var. Burada büyümüş olan Nightwing ve Artemis‘ i görüyoruz. Superboy yavaş yaşlandığından çok değişmemiz. sağdan ikinci olan ise ekibin lideri Black Lightning bu sene kendisine ait bir dizi de olan Black Lightning burada da lider ve hoca görevi ile dikkatleri çekecektir. Kendisi ile ilgili tanıtımımızı yakında sizlerin beğenisine sunacağız.

 

Şimdilik bizden bu kadar sizin görmek istediğiniz yeni ya da eski yüzler varsa lütfen yorumlarda bildiriniz. Yeni haberler ve incelemeler için takipte kalınız.

 

 

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir