Kubo’nun Yeni Projesi: Burn the Witch

21 Mart’ta, yani bugün yapılan ‘Bleach 20. Yıl Sunumu’nda, Bleach animesinin detaylarının yanısıra, Tite Kubo’nun yeni serisi Burn the Witch hakında da oldukça fazla detay açıklandı. Eğer Bleach animesi hakkındaki detayları öğrenmek istiyorsanız, buradan buyrun.

[Bu yazı, yazarın kendi sitesinde de yayımlanmıştır.]
Resmi teaser.

Bleach ile Aynı Evren

Öncelikle şunu belirteyim. Bugün, uzun süredir kimi hayranların aklında olan bir şey kesinleşti ve Burn the Witch’in Bleach ile aynı evrende geçtiği doğrulandı. 2018 Temmuz’unda çıkan Burn the Witch’e ait one-shot’taki, yani tek sayılık mangadaki, kimi detaylar hayranları bunu düşünmeye itmişti ve ben de zamanında bundan bahsetmiştim.

“Soul Society Batı Birimi”
Manganın sonlarından bir kare.

Bugünkü sunumda, Bleach’in kendi mangasındaki bir detaydan daha bahsedildi. Rukia’nın takımı tanıtılırken “Doğu Birimi 13. Takım” diye bahsedilmiş. Yani, manga sürerken de, Soul Society’nin birden fazla birimi olduğu ima edilmiş bir şey. Bu yüzden, bu haber yakından takip edenler için şaşırtıcı değil.

Siyah kısımlara baktığınızda BLEACH yazdığını göreceksiniz.

Soul Society’nin batı birimi Londra’da bulunuyor. Seride, hollowlar yerine ejderhalar ve shinigamiler yerine cadılar var.

Ne Zaman Çıkacaklar?

Seri hakkındaki detaylara gelirsek, iki tane duyuru var. Seri hem mangalaştırılıyor hem de one-shot’ının anime filmi çıkıyor. Bu iki karar hemen hemen aynı zamanda alınmışlar ve denilene göre bu ilginç bir durum çünkü anime endüstrisinde çok nadir görülen bir şeymiş.

Bir tane Burn the Witch logosu. Bleach’in logosu ile benzerliğe dikkat edin.

Mangası bu yaz başlıyor ve animesi bu güz döneminde çıkacak. Manga haftalık olacak ve Shonen Jump’ta çıkacak. Animenin yapımcılığını Studio Colorido üstleniyor.

Filmin yönetmeni, seri aynı zamanda mangalaştırıldığı için Kubo’dan oldukça fazla fikir aldığını söylüyor. Bunun dışında, Kubo’dan gelen bir mektup şunları söylüyor.

“Burn the Witch’i yazmaya sadece bir yan proje olarak başlamıştım, arkadaşlarıma ve aileme göstereceğim, öylesine oyalayacak bir şey olarak. Ardından Shueisha’daki editörlerim [Jump’ın sahibi şirket] onu çok sevdiler. Onun hakkında bir anime ve tam serileşmiş bir manga yapmaya karar verdiler. Çok heyecanlı hissediyorum, sonuçlar hakkında oldukça iyi hislerim var. Aslında taslakları çoktan bitirdim, bu yüzden sadece rahatlayabilir ve bunlar çıkarken Animal Crossing gibi dobumorileri oynayabilirim. Manga yazın, anime güzde çıkacak. Ben rahatlıyorum ve siz bunlara bakarken Animal Crossing oynuyorum ve hepinizi, bunların yayımlanmasını beklerken Animal Crossing oynamaya davet ediyorum.”

Sunuma gelenleri anlattığına göre, Kubo, Bleach bittikten sonra 15 yıl dinleneceğine dair şakalar yapıyormuş fakat Shueisha’daki editörleri onu tekrar işin içine çekmiş. Bu denilenler şakayla karışık şeyler olsa da, Tite Kubo’nun manganın son yıllarında oldukça kötü bir sağlığa sahip olduğunu ve manga bittiğinde invizaya çekildiğini unutmamak gerek.

Soldaki iki resim: hayran çalışması. Sağdaki: BTW kapağı.
Bu kolaj, resmi bir çalışma değildir.

Görünüşe göre Kubo artık bu inzivadan çıkmış ve bizi yeni bir Bleach evreni hikayesi bekliyor.

Feindbild Yazar:

Buradaki ve başka yazılarımı da içeren kendi sitem: https://otegezen.wordpress.com/

8 Yorum

 1. HattoriHanzo
  22 Mart 2020
  Yanıtla

  Yeni proje haberlerini bile okuduğum tek sayfa 😀 Tüm yazarlar olarak fazla iyi yazıyorsunuz :’)

  • Feindbild
   22 Mart 2020
   Yanıtla

   Çok teşekkürler 🙂 Biraz farkımız olsun.

 2. 4 Nisan 2020
  Yanıtla

  Uzun süredir buralara uğramıyordum. Bleach ile ilgili yazılarınızı birbiri ardına okudum.

  İlk önce bilgilendirici yazılarınız için teşekkürler. Bleach’a yeni anime adaptasyonu geliyor haberini ilk duyduğumda pek heyecanlanmamıştım işin gerçeği. Fakat, yazılarınızı okuduktan sonra içimde bir heyecan oluştu. Bunun için de ayrıyeten teşekkürler.

  Umuyorum ki Bleach ve Burn the Witch başarıya ulaşır. Kubo’ya da iadeiitibar yapmış oluruz. 🙂

  • Feindbild
   4 Nisan 2020
   Yanıtla

   Teşekkürler. Umarım güzel işler çıkar ve keyifli bir şeyler izleriz 🙂

 3. Darhak
  22 Nisan 2020
  Yanıtla

  Konu ile ilgili alakasız ama Hunter X Hunter hakkında böyle bir uzun yazı dizisi gelme ihtimali nedir acaba?

  • 27 Nisan 2020
   Yanıtla

   Açıkçası yazarlar arasında Hunter x Hunter evrenini en uzun süre tüketmiş olan benim ancak ben bile ha deyince HxH yazısı yazamam. Seri çok sık ara verdiğinden ve ben de uzun süreler bırakıp bırakıp geri döndüğümden hafızam iyi değil. Baştan okumam gerek, onun içinde zamanım yok. 1. önceliğim sitede hali hazırda olan makalelerin patlayan görsellerini düzeltmek. Ondan sonra yeni yazılara geçeceğiz. HxH sevdalısı bir arkadaşımız var, evrene de epey hakim ondan rica edeceğim sizin için.

   • Darhak
    2 Mayıs 2020
    Yanıtla

    Çok mutlu etti bu beni :))) iyi ki varsınız 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir