Bleach hayranlarının uzun süredir bekledikleri bir rüya gerçekleşiyor ve Bleach animesi devam ediyor. Bugün Japonya’daki ‘Bleach 20. Yıl Sunumu’nda, gelecek olan animeyle ilgilili daha çok detay açıklandı. Başlamadan önce şunu söyleyeyim, hayır, hangi stüdyonun yapacağı hala açıklanmış değil.

Sunuma katılanlar arasında Ichigo’nun, Rukia’nın ve Byakuya’nın ses sanatçıları var. Seslendirmenlerin hepsi, haberi henüz birkaç gün önce aldıklarını ve bu konuda oldukça heyecanlı olduklarını söylüyorlar. Yıllardır Bleach hayranları gelip, serinin devam edip etmeyeceğini ve bu konuda bir şey yapıp yapamayacaklarını soruyorlarmış. Ancak seslendirmenlerin böyle bir gücü yok. Bu yüzden, nihayet güzel haberi vermek onları mutlu ediyor.

Resmi teaser.

Henüz serinin kaç bölüm olacağı veya hangi stüdyo tarafından yapılacağı gibi detaylar yok. Ancak son ark olduğu için olabildiğince iyi yapmak istediklerini belirtiyorlar.

Bizzat Tite Kubo tarafından tasarlanan 20. yıl logosu.

Bleach’le ilgili başka duyurular da var. Bleach illüstrasyonlarından oluşan bir sergi için çalışmalar başlamış. İlk kez yapılacak olan Bleach sergisi olma özelliğini taşıyan bu etkinlik, ilk başta Japonya’da yapılacak. Duruma göre, diğer ülkelerde yapılıp yapılmayacağına da bakacaklar.

Burn the Witch serisiyle ilgili oldukça fazla duyuru da yapıldı ve onunla ilgili ayrı bir yazı yazdım. Okumanızı salık veririm çünkü uzun süredir hayranların düşündüğü ve benim de bahsettiğim bir şey bu sunumda doğrulandı. Bleach ve Burn the Witch aynı evrende geçiyorlar!

Bunun dışında, Tite Kubo’dan bir mesaj da var.

“Vay be, bütün bu duyurular. Sizler bütün bunları büyük ihtimalle unutmuştunuz, değil mi? Bunu söylüyorum çünkü ben de bunları kısmen unutmuştum. Yani, anime çıktığı esnada manganın son arkı yoktu. Bu yüzden, bu işler öylesine gerçekleştiler, anlatabiliyor muyum? Son arkın asla anime edilemeyeceğini düşünüyordum. Vazgeçmiş gibiydim. Ancak 20 yılın ardından işte buradayız. Çok minnettarım ve ayrıyetten, gelecek sene ilk kez bir Bleach sergisi var. Son 20 yıl için gerçekten çok minnettarım. Bütün bu büyük duyuruları okuyunca, sanki bir başkası hakkındalarmış, benim hakkımda değilmiş gibi geliyor. Bütün bunların benim hakkımda olduğuna inanamıyorum. Şu an çok fazla detay olmadığını biliyorum ama emin olun ki yaklaşan bu projeler için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Daha geçen gün, Sternritter’lar için seslendirmen seçiyorduk ve çok zevkliydi.”

Bleach Brave Souls oyunuyla ilgili duyurular da var. Oyuna Sternritter’lar geliyor ve Burn the Witch ile de işbirliği yapılacak. Bu sene 25 Mart’ta, Japonya saatine göre 22:00’da ‘Bleach Brave Souls Bankai Canlı’ etkinliği yapılacak.

Son olarak, koronavirüs sebebiyle, Shonen Jump’ın sahibi olan Shueisha’nın Japonca sitesinde Bleach’in ilk 48 cildi ve Burn the Witch one-shot’ı şu an bedava olarak okunabiliyorlar.

Bonus: Şunu da bırakayım. “Bleach’i karalamakla bilinenlerin mentionlarındaki Bleach hayranları.”

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz !
Lütfen İsminizi Girin