Naoki Urasawa’dan Pluto’nun Anime Adaptasyonu Duyuruldu.

Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivalinden gelen haberlere göre bir Japon animasyon yapım şirketi olan Genco’ nun standında Pluto serisinin ana karakterleri olan Gesicht, Atom ve Uran’ın görsellerinin bulunduğu bir poster yayımlandı. Böylece öğrenmiş oluyoruz ki önümüzdeki yıllar Genco’ nun gelecek animasyon programı takviminde bizi birinci kalite, bilim kurgu gizem animesi bekliyor.

Pluto hakkında biraz bilgi vermek gerekirse seri uluslararası alanda yüksek popülariteye ulaşıp 8.5 milyondan fazla manga cildi satmıştır ve Eisner ödülü dahil bir çok prestijli ödüle aday gösterilmiştir. İlk olarak 2003-2009 yılları arasında Shogakukan’ ın Big Comic Original dergisi tarafından Japonya’ da yayımlandı. Daha sonraları Viz media tarafından lisanslanıp Pluto: Urusawa x Tezuka ismi ile 2009-2010 yıllarında batı dünyasında yayımlandı.

Pluto, Osamu Tezuka’ nın Astro Boy adlı eserindeki olayların diğer bir mangaka Naoiki Urasawa(Monster, 20th Century Boys) tarafından olgun bir üslup ile yeniden yorumlanmasıdır. Astro Boy’dan farklı olarak Urasawa hikayeyi Atom’ un(Astro Boy) üzerinden değilde dedektif Gesicht karakteri üzerinden anlatır.

Genco standında Pluto’nun yanı sıra polisiye mecha serisi Patlabor, The Corner Of The World ve Sushi Ninja gibi yapımlarında posterleri bulunuyor.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir