Reign in Hell Mercek Altında (spoilersız)

Yılbaşı zamanı etraf kalabalık yeni bir şeyler yazamadım ancak eski yazılarımdan biri ile geldim sizlere bugün sizlere bir seri tanıtacağım spoiler olmadan. Lucifer Morningstar öncesi DC Yeraltı dünyasını ve cehennem lordlarını tanımak isteyenlerin kaçırmak istemeyeceği bir eserden bahsedeceğim.


REIGN IN HELL

Yayımcı: DC Comics

Yıl: 2008

Yazar: Keith Giffen

Kitle: 16 yaş+

Çizen ve Editleyenler: Chad Hardin, Bill Sienkiewicz, Michael Atiyeh vs vs

 

Açık ve basitçe söylemek gerekirse; DC Evrenindeki Cehennem farklı boyut ve bölgelere bölünmüş gibidir fakat özünde tek bir boyut ve alandır. İşte buranın kontrolünü almak adına Lord Satannus ve Lady Blaze ikilisinin darbe girişimini anlatmaktadır. Tabi hali hazırda Cehennemin Lordu Neron adlı karakterdir. Ondan sonrada hiyerarşide Belial ve Etrigan gelmektedir. Belial, Etrigan Neron için dövüşür (daha bu zamanlar Lucifer yok). Lord Satannus ve Lady Blaze ise kendi saflarına çevirebildikleri iblisler ve yaratıklarla dövüşür.

Tabi tek taraf bunlar değildir. Bu savaş mistik ve sihir alemi tehdit etmektedir. Dünyada cehennem güçleri ile bağlantısı olan iyi kötü herkes efekte olmaktadır. Zatanna ve Dr.Fate’inde içinde olduğu bir ekip bunun bitmesi için cehennem diyarına kadar gelir. Bu ekipte savaşın 3. tarafıdır.

Bir de Ragman, Blue Devil ve  bir kaç kahramanından daha oluşan kendilerini savaşın içinde bulan bir ekip var. Blue Devil, Etrigan ile dövüşür. Bu dövüşün yaydığı enerji ve sonrasında ki patlama Cehennemin en karanlık köşesinde hapis tutulan LOBO‘yu özgür bırakır ve Lobo’da onu en alt kata mahkum eden Neron’un peşine düşer.


  • Lord Satannus & Lady Blaze
  • Belial & Neron
  • Etrigan
  • Blue Devil,Ragman, Nightshade, Creeper
  • Dr. Fate & Zatanna
  • Lobo

Açıkcası savaş ve hikaye bu taraflara bölünegelmektedir. Çizimlerinin kaotik ve karışık olması kimisine itici gelse de aslında temasına tam olarak hizmet etmekte olduğunu düşünüyorum.

Doctor Fate, Zatanna, Blue Devil,Spectre, Ragman,Dr.Occult,Nightshade, Lord Satannus, Lady Blaze, Shazam, Etrigan, Lobo, Belial, vs vs gibi pek çok mistik sınıf DC Comics karakterini de bir arada görebileceğiniz 8 sayılık kısa bir seri.

Türkçesi yok maalesef. En azından ben bulamadım fakat çok inanılmaz ağır bir ingilizcesi de yok diyebilirim. 

 

Cehennem Kaçkını LOBO !

 

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir