Psişik Komedi Mangası Hinamatsuri’nin Anime Adaptasyonu Yolda

Masao Ohtake’nin sevilen komedi mangası Hinamatsuri’nin anime adaptasyonunun 2018’in ilkbahar döneminde başlayacağı duyuruldu. Hinamatsuri mangakamızın ilk serisi olmasına rağmen Ohtake’nin zamanında Riki-Oh ve Tough gibi aksiyon / şiddet temalı manga serileri ile tanınan mangaka Tetsuya Saruwatari’nin asistanlığını yapmışlığı var. Anime ile ilgili bir çok detay daha açıklanmadı.

Hinamatsuri Ohtake’nin serileştirilen ilk mangası. Hinamatsuri yayına ilk olarak 2010 yılında yayıncı Enterabrain’in iki ayda bir çıkan dergisi Fellows! da başladı. Seri, dergi isminin 2013’te Harta olarak değiştirmesinin ardından Harta dergisinde yayımına devam etmektedir.

Hikaye genç bir yakuza olan Yoshifumi Nitta’nın evinin ortasına günün birinde elips bir nesnenin düşmesiyle başlar. Ne olduğu bilinmeyen bu elips nesnenin içinden esper güçleri olan Hina isimli duygusuz bir kız çıkar. Nitta kızı anında başından savmaya çalışsa da Hina güçleri ile genç yakuzayı tehdit edip evinde kalma izinini zorla alır. İlk başlarda Hina’nın tembellik ve pervasızlığı yüzünden küçük kıza dayanamayan Nitta daha sonraları Hina’nın esper güçlerinin ona yer altı dünyasında fayda sağlamasıyla beraber aralarında karşılıklı bir güven ilişkisi kurulur.

Eğer Barakamon, Mob Psycho ve Beelzebub gibi animeleri seviyorsanız Hinamatsuri’ye de kesinlikle bir göz atın.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir