Makoto Shinkai’nin Kimi no Na wa’sı Hollywood Yolunda

Paramount Pictures ve J. J. Abrams‘ın Ceo’su Bad Robot Productions Makoto Shinkai‘nin çok beğenilen filmi Kimi no Na wa (Senin Adın) adlı anime filmini live action Hollywood uyarlaması yapmak üzere harekete geçtiler. Abrams (Star Wars: Episode VII – Güç Uyanıyor) ve Lindsey Weber’in yanı sıra orijinal filmin yapımcısı Genki Kawamura’da yapımcı ekibinde bulunuyor. Senaryoyu akademi adaylığı olan senarist Eric Heisserer (Final Destination 5) kaleme aldı. Paramount ve Bad Robot filmin orijinal yapımcısı ve filmin Japonya dağıtıcısı olan TOHO ile beraber çalışacak.

Film şehirde bir restoranda yarı zamanlı çalışan Taki isimli liseli bir oğlan ile şehirde yaşama hayalleri kuran kırsal bir kasabada yaşan liseli bir kız olan Mitsuha adında iki Japon gencin başından geçenleri konu almaktadır. Bir gün her uykuya daldıklarında vücutlarının değiştiğini fark eden ikili birbirlerinin hayatlarını yaşamak için birbirleriyle iletişim kurmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar. İkilinin birbirleriyle fiziksel olarak ilk tanışma çabalarında Taki birbirlerini kurtarmak adına onları zamana karşı yarışmaya itecek bir sırrı keşfeder.

Orijinal film ilk olarak ağustos 2016 yılında yayınlandı ve Japonya tarihinde en fazla hasılat kazanan 4. film ve en fazla hasılat kazanan 2. Japon yapımı film olma başarısını gösterdi. Ve Kimi no Na wa Japonya’da büyük usta Hayao Miyazaki’nin Spirited Away filminin gerisinde kalsa da dünya çapında en yüksek hasılata ulaşan anime filmi olmayı başardı.

Ascalon Yazar:

2 Yorum

 1. ege
  28 Eylül 2017
  Yanıtla

  bakalım belki bunu yapabilirler.

 2. Reinalce
  30 Eylül 2017
  Yanıtla

  Bir şeylerin de cılkını çıkarmasa şu Hollywood denen illet…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir