‘Magi’ Serisinin Mangakası Yeni Serisi İle Geliyor

Çarşamba günü yayınlanan Kodansha şirketinin Haftalık Shounen Dergisi‘nin bu yılki 18’inci sayısında Shinobu Ohtaka‘nın dergide yeni bir manga serisine başlayacağı açıklandı. Orient adıyla çıkacak olan seri derginin 26. sayısında yani 30 Mayıs’ta başlayacak.

Manga, savaş dönemindeki Japonya da geçecek ve daha önce görülmemiş bir Japon fantezisi temasıyla yazılacağı söylenmekte. Musashi adında özel bir yeteneği olan 15 yaşındaki kızıl saçlı bir çocuk, söz konusu olan dönemde egemen olan bir grup ile mücadele edecek.

Shinobu Ohtaka hem ana serinin hemde prolog serisi animeye adaptasyon edilmiş Magi serisi ile ünlü olmuş bir manga sanatçısıdır. Magi, Shonen Sunday dergisinde haziran 2009 ile ekim 2017 arasında haftalık olarak yayınlandı ve tam 37 cilde sahip oldu. Prolog seri Sinbad no bouken ise mayıs 2013’ten bu yana Ura Sunday dergisinde yayınlanıyor ve şuan tam 17 cilde sahip. Son cilt 19 şubatta yayınlandı. Ohtaka ayrıca Magi’den önce Ocak 2004 ile Şubat 2009 tarihleri arasında Sumomomo Momomo adlı bir seriyi Young Gangan dergisi üzerinden yayınlamıştır ve bu seride toplam 12 cilt sürmüştür.

Shinobu Ohtaka
Shinobu Ohtaka
Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir