Aquaman Film Projesinden Son Durumlar

Geçen hafta WonderCon etkinlikleri kapsamında pek comics içerikli, film, dizi ve oyunlar ile ilgil tanıtımlar dönmüştü. Ancak DC Films stüdyolarının programındaki ilk durak ve en yakın proje olan Aquaman filminden hiç bir şey alamadık. Fragman bir kenara bir teaser yan ipucu olabilecek 20-30 saniyelik bir sunum bile olmadı.

Jason Momoa, Aquaman rolünde

DC Sinema Evreni çokça zarar etti ve feci şekilde eleştirildi (berbat yaklaşımlarının doğal sonucu olarak elbette) ve insanlar Aquaman projesini bu noktada pek çok uzman iptal etmenin gişe başarısızlığından daha az masraflı olacağını söylemişti. Bu sebeple Aquaman filmi için bir sunum ve reklam oluşturulmaması kafalarda soru işareti bırakmıştı. Ancak bir kaç gün ara ile olsa da filmin yönetmeni James Wan esprili bir dil ile twitter hesabı üzerinden şu tweetlerii gönderdi.

https://twitter.com/creepypuppet/status/977792754402058241

https://twitter.com/creepypuppet/status/977795642889093121

https://twitter.com/creepypuppet/status/977796515140808705

Bu üç tweet içinde söylenenleri toplayacak olursak eğer, Wan hemen hemen şöyle bir şey diyor;

“Merhaba arkadaşlar. Genelde internet dedikodularından kaçınmak için elimden gelen en iyisini yaparım(özellikle dikkat dağınıklığı yaratmak için olanlardan). Fakat yakında bir önizleme(teaser)  fragmanı çıkacağı fikri hiçbir zaman planlarımız arasında değildi. Ve iddiaların aksine bunun sebebi BENDEN başkası değildi. (1/3)”
“Basitçe söylemek gerekirse ben henüz paylaşmak için hazırlıklı değilim. Ve çok fazla görsel efekt içeren bir iş olarak süreç bir deniz sülüğü kadar çok yavaş ve zahmetli ilerliyor ! . Evet fragmanlar için hazırlanan sahnelerin çekimi bile çok fazla zaman alıyor ve ben çıtanın altında kalacak her hangi bir şeyi yaratmak ya da göstermeyi reddediyorum. (2/3) “
” Biliyorum şu an sadece olayın yüzeyini mayalıyormuşuz gibi görünüyor ancak sizi temin ederim ki hiç durmadan dalgaların altında çalışıyoruz ! (3/3) Dipnot: Ve evet elime geçen her fırsatta deniz ve okyanus temalı gönderme ve benzetmeler yapmayaca devam edeceğim “

Wan’ın mizahi ve pozitif tutumu ve çok emek harcanarak, üzerinde düşünülerek çalışıldığını anlatsa da maalesef WB ve DC ortaklığındaki önceki sorunlar ve yanlış politikalar yine de bir yandan bizi şüpheci ve gergin yapıyor diyebiliriz. Sonuçta büyük bir firmanın, gişe canavarı olmasını umduğu bir filmi ona en yakın olan fuar etkinliğinde tanıtamıyor olması hala garip.

Fakat Wan, kontrolün Warner Bros denetmenlerinde değil kendinde olduğunu ima ediyor ve umalım da öyle olsun. Gelişmeler için bizimle kalın.

 

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir