Yazar Tom King (güncel Batman serilerinin yazarı) ve Jason Fabok (Darkseid War ile bizi bizden alan çizer) ikilisinin beraber DC Evreni devamlılığından bağımsız bir DC Comics hikayesi üzerinde çalıştıkları biliniyordu ancak bunun hangi karakterin hikayesi olduğu, konusu, parametreler, karakter kadrosu, janrası hiç biri bilinmiyordu. Ancak Tom King kendi resmi twitter hesabından şunu paylaşınca işin rengi biraz değişti ve o renk belli ki yeşil olacaktı !.

King’in attığı bu resmin altında yazan metnin açılımı ise şu;

“Jason Fabok ile beraber üzerinde çalıştığım bu gizli şey yavaş yavaş hayat buluyor.”

Burada Tom King kelime oyunları yapıyor “the secret thing” yani gizli/saklı şey derken aslında “the swamp thing” yani karaktere atıfta bulunuyor. “slowly coming to life” yani yavaş yavaş yaşam buluyor dediği kısımda da attığı resimde Swamp Thing’den bir yok yerden çıka gelme ya da olası bir iyileşme becerisi görüyoruz “hayata gelme” söylemi ile de buna gönderme yapıyor.

Nitekim çizgi romanın ana konusu ve karakteri tarihte pek çok büyük yazarın (Alan Moore gibi) pek çok efsanevi hikayelerini yazdığı karakterlerden biri olan  Swamp Thing olacakmış gibi görünüyor. Elbette bir troll girişimi yoksa.

Tom King’in güncel Batman serisi çokça eleştirilse de bu tarz bağımsız roman denemelerinde 2015 yılının adından söz ettiren eseri “Vision” gibi işler yapabildiği biliniyor. Şimdi akıllarda ki soru Swamp Thing ile de benzer bir eser mi geliyor olduğu. Gelişmeler için bizimle kalın.

1 YORUM

  1. Benim için üzücü bir haber. Keşke yazmasa. Mister Miracle’ı verdiler işte takıl orada.

    Anlaşılan Fabok da King’in elinde harcanacak.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz !
Lütfen İsminizi Girin