Elijah Wood Y: The Last Man’ın Yorick’i Olmak İstiyor

Dirk Gently dizisinin başrolü olan hollywood yıldızı çok sevgili Frodo’muz Elijah Wood bu yılki New York Comic Con röportajında kendisine yöneltilen ”Oynamak istediğiniz rüya çizgi roman rolünüz ne olurdu?” sorusuna ”Y: The Last Man. Bu ne zaman yapılacak? Harika bir çizgi roman serisi.” cevabını verdi.

2009’dan beri eleştirmenlerin ilgisini çeken Y: The Last Man uyarlama projesi için New Line Cinema yönetmen olarak DJ Caruso ve oyuncu olarak Shia LaBeouf‘un isimlerini gündemden geçirmişti. Serinin yayın hakları 2014 yılında yaratıcıları olan Brian K. Vaughan ve Pia Guerra‘ya geri dönünce New Line’ın projesi gerçekleşmeden  başarısız olarak iptal oldu ve gözler FX‘un yapmayı planladığı televizyon adaptasyonuna çevrildi. 2016 yılında Vaughan’ın kendisi plot bölümün zaten American Gods dizisinin senaristliğini de yapan Michael Green ile beraber yazıldığını doğrulamıştı. Ve bu yılın başlarında, Green’in pilot bölümünü “olağanüstü” olarak nitelendirdi ve yakında başka bir uyarlama hakkında çok güzel bazı haberler gelebileceğini söylemişti. Michael Green’i Neil Gaiman‘ın Amerikan Tanrılarının yanında bu yıl çıkan Logan ve Alien: Covenant filmlerin senaristliğini yaptığını biliyoruz.

Y: The Last Man 2002 yılında başlayıp 2008 yılında sonlanan Brian K. Vaughan’ın yazdığı ve Pia Guerra’nın çizdiği oldukça başarılı olmuş bir Vertigo serisidir. Hikaye gizemli bir kitlesel yok oluş sonrasında dünyadaki en son yaşayan erkek olan Yorick ve onun evcil hayvanı bir kapuçin maymunu olan Ampersand‘ın etrafından anlatılmaktadır. Yorick ve arkadaşı küresel bir arayış içine girip insanlığı yok olmanın eşiğinden nasıl geri getirecekleri, farklı grupların gizli motivasyonları yüzünden dünyanın nasıl evrileceğini ve varoluşun gelecek çağını kimin üstleneceği gibi bazı soruların cevaplarını ararlar.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir