Japon İzleyiciler Tarafından Israrla Anime Adaptasyonları Talep Edilen 10 Manga

AnimeJapan, bu endüstrinin en büyük iş etkinliği fuarlarından biridir. Bu event sırasında yayıncılar hayranlara gelecek anime ve oyun adaptasyonlarını duyurabiliyorlar. Ama bu etkinliğin asıl önemli olan yanı ise yayıncılar izleyicilerin hangi seriler hakkında konuştuklarını ve televizyonda görmek istediklerini de öğrenebilmektedirler.

Her yıl yapılan hayran anketinde hayranlar en çok izlemek istedikleri mangaların bir animeye uyarlanması için oy kullanıyorlar. Bu oylama serilerin kesinlikle anime olacağı anlamına gelmiyor ama kesinlikle bir ağırlığı da bulunmakta. İşte hayranlar tarafından en çok oylanan 10 manga!


Umehara: Fighting Gamers!

Mangaka: Maki Tomoi (Hikaye) / Itaru Orikasa (Hikaye) / Kengoro Nishide (Çizer)
Tür: Aksiyon / Oyun

Kısaca: Gerçek hayatta bir profesyonel oyuncu olan Daigo Umehara arcade dövüş oyunları topluluğunda özellikle Street Fighter‘da bir efsanedir. Bu mangada Umehara’nın kariyerinin erken evresindeki Shinya Ohnuki gibi diğer pro-gamerlar ile yaptığı acemi karşılaşmaları konu alıyor.


Kyuuketsuki Sugu Shinu

Mangaka: Itaru Bonnoki
Tür: Komedi / Doğaüstü

Kısaca: Bir vampir avcısı, bir vampir tarafından gerçekleştirildiği söylenen seri kaçırma olaylarının yaşandığı bir malikane olduğunu öğrenir ve bu canavarı öldürmek için yemin eder. Ancak konağa geldiğinde bu vampirin aslında bir pısırık olduğunu ve tüm o kayıp çocukların malikaneyi bir oyun alanı olarak kullandıklarını görür.


Psyren

Mangaka: Toshiaki Iwashiro
Tür: Aksiyon / Romantizm / Doğaüstü

Kısaca: Ageha Yoshina uygun bir fiyata başkalarına yardım eden genç bir lise öğrencisidir. Bir gün, “Psyren” kelimesini içeren bir telefon kartı bulur ve sınıf arkadaşı Sakurako Amamiya‘da da aynısından bir tane olduğunu fark eder. Sakurako ortadan kaybolduğunda Ageha karttaki numarayı arar ve bir ölüm oyunun yaşandığı bir gerçekliğe sürüklenir.


Taisho Wotome Otogibanashi

Mangaka: Sana Kirioka
Tür: Komedi / Tarihsel / Romantizm / Slice of Life

Kısaca: Tamahiko varlıklı bir ailenin oğludur ancak bir kazadan sonra hayatı değişir, sağ kolunu kötürüm kalır. Artık bir mirasçı olarak kabul edilmez ve yaşaması için ailesinden uzağa gönderilir. Bir gün, Tamahiko’nun hayatı, babasının kendisine bakması için ona bir gelin aldığını öğrenince değişir.


10Dance

Mangaka: Satou Inoue
Tür: Drama / Romantizm / Yaoi

Kısaca: Sugiki ve Suzuki, farklı tarzlarda ustalaşmış balo dansçılarıdırlar. Bir birlerine repertuarlarını genişletmek için kendi dans disiplinleri olan balo ve latin dansını karşılıklı olarak öğretmeyi teklif ederler. İsimleri benzer ancak kişilikleri tam tersi tıpkı usta oldukları dansları gibi…


Nogi Wakaba wa Yuusha de Aru

Mangaka: Takahiro (Hikaye) / Takino Daisuke (Çizer)
Tür: Aksiyon / Fantezi

Kısaca: Nogi Wakaba ve Yuusha de Aru’nun hikayesi 300 yıl önce 2018 de ilahi dönemin ilk günlerinde geçmektedir. Ve hikaye kurulmuş ilk kahraman takımını konu almaktadır.


Fate/strange fake

Mangaka: Royhgo Narita (Hikaye) / Shizuki Morii (Çizer)
Tür: Aksiyon / Fantezi / Doğaüstü

Kısaca: Fuyuki’deki Üçüncü Kutsal Kase Savaşının sona ermesinden sonra Amerika Birleşik Devletlerinden bir grup topladıkları bilgiler doğrultusunda kendi Kasa ritüellerini düzenlemeyi planlamaktadırlar. Yetmiş yıllık bir planın ardından organizasyon Snowfield bölgesini kendi Kase Savaşları için seçerler. Ancak Kase’nin eksik bir şekilde taklit edilmesinin ardından hizmetkarlar garip bir şekilde çağrılır ve saber sınıfı atlanır. Ve böylece -Kahraman- tanımı bulanıklaşmış olur.


Muhyo to Rouji no Mahouritsu Soudan Jimusho

Mangaka: Yoshiyuki Nishi
Tür: Aksiyon / Komedi / Gizem / Doğaüstü

Kısaca: Büyü Hukuk Uzmanı ve Cellatı Toru Muhyo ile yardımcısı Jiro Kusano müşterilerinin istekleri doğrultusunda hayaletlerle uğraşıp ilgilenen bir ikilidirler. Yakın zamanda bu manganın 2018 yaz sezonu bir anime uyarlaması geleceği açıklandı.


Yagate Kimi ni Naru (Bloom Into You)

Mangaka: Nio Nakatani
Tür: Romantizm / Yuri

Kısaca: Yuu Koito, shoujo mangaları oldukça seviyor ve bir aşk itirafı almak için sabırsızlanan biridir. Ancak bir orta okul sınıf arkadaşı hislerini ona itiraf ettiğinde … o hiçbir şey hissedemez. Hayal kırıklığına uğramış ve kafası karışmış olan Yuu artık bir liseye başlayacaktır ancak hala bir itirafa karşı ne hissedeceğini ve nasıl cevap vereceğini anlamamaktadır. Bu yüzden Yuu güzel öğrenci konseyi başkanı Nanami‘nin bir aşk teklifini büyük bir olgunluk ile reddettiğini görünce aklına ona danışmak gelir ve bunun için öğrenci konseyine gider. Ancak sevgili Yuu’ya gelecek bir sonraki teklif ondan etkilenen kırılgan ve güzel öğrenci başkanı Nanami’den gelince. Yuu’nun tuhaf shojo romantizmi nihayet başlamış olur.


Yakusoku no Neverland (The Promised Neverland)

Mangaka: Kaiu Shirai (Hikaye) / Posuka Demizu (Çizer)
Tür: Drama / Fantezi / Korku / Gerilim

Kısaca: Hikaye Emma, Norman ve Ray adlı üç yetimin yaşadığı kurgusal bir dünyayı konu alıyor. Bu yetimler diğer çocuklarla birlikte doğumlarından itibaren birer kardeş olarak yaşadıkları Grace Field Evinde mutlu hayatlarını sürdürmektedirler. Ancak bu yetimhane ve çevresindeki bölgeden belirli bir yaşa gelip evlat edinilebilecekleri güne kadar ayrılmaları yasaktır. Fakat bu basit kurallara sahip gibi görünen mutlu hayatlarının arkasındaki sırrı keşfedince ne yapacaklardır?

Ben özellikle bir Yakusoku no Neverland animesi görmek istiyorum ancak manga başlayalı daha birkaç yıl olduğu için oldukça az bölüm sayısı var. Psyren ise anlamadığım şekilde underrated kalmış bir jump serisi, kesinlikle bir animeyi hak ediyor. Ama aralarından en çok anime olmasını istediğim Durarara‘nın yazarı tarafından yazılan fate serisi Fate/strange fakeMuhyo to Rouji ise daha önce duymadığım 2000’li yıllarda yayınlanmış uzun sayılabilecek bir jump serisi merakımı uyandırmayı başardı. Kyuuketsuki Sugu Shinu epey eğlenceli, Yagate Kimi ni Naru ise garip bir romantizm barındırıyor gibi inşallah hepsini anime olarak görebiliriz.

Sizde Japonların bu seçimlerine katılıyor musunuz?

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir