Vinland Saga Serisi Sonunda Anime Oluyor

Makoto Yukimura‘nın başarılı manga serisi Vinland Saga’nın Wit Studio (Attack on Titan, Kabaneri of the Iron Fortress, The Ancient Magus’ Bride) tarafından bir anime uyarlamasının yapılacağı pazartesi günü projenin resmi web sitesi ve twitter hesabından bizlere duyuruldu. Anime’nin prodüksiyon şirketi Twin Engine, seri için bir kısa bir tanıtım videosu yayınladı.

Mangaka Yukimura bu duyuru için özel bir  çizim paylaştı.

2005 yılında Weekly Shōnen Magazine dergisinde yayın hayatına başlayan Vinland Saga daha sonra Kodansha tarafından Afternoon dergisine transfer edilerek seinen bir dergide yayımına devam etmiştir. 22 Kasım 2017 tarihinde 20. cildi yayınlanan seri şuana kadar 5 milyondan fazla kopya sattı ve hala devam etmekte. Kodansha’nın 36. manga ödüllerinde en iyi genel manga ödülünü kazanmıştır. Ve seri 2009 yılında kültür bakanlığının 13. Japon Medya Sanatları Festivali Ödüllerinde manga bölümündeki en büyük ödülü kazanıp onore edilmiştir.

Bu güzel manga’nın hikayesiyse şöyle:

”Thorfinn, Vikinglerin en büyük savaşçılarından birinin oğludur ve onun gibi bir savaşçı olmak istemektedir ancak babası paralı savaşçı Askeladd tarafından öldürüldüğünde, babasının intikamını almak için tüm hayatını buna adayarak yemin eder. Bu intikamını bir düello ile alıp kazanabilmek için Askeladd’ın lideri olduğu paralı savaşçılara katılır ve kendini İngiltere tahtı ve tacı için yapılan büyük savaşın ortasında bulur. Vinland Saga kısaca Planetes mangasının yaratıcısının elinden çıkma tarihi epik bir İskandinav öyküsüdür.”

Anime projesinin resmi web sitesi.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir