Heyecan Veren Üç Yeni Anime Duyurusu

Wonder Festivali etkinliğindeki “GA Bunko 2018 Happyō Stage” oturum tanıtımında Fujino Omori‘nin yazdığı ve Suzuhito Yasuda’nın illüstre ettiği Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka (Zindan da kız kaldırmaya çalışmak yanlış mıdır?) kısaca Danmachi hafif romanının bir anime filmi uyarlaması ve 2. sezonunun geleceği duyuruldu. İlk sezonu J.C Staff tarafından yapılan seriye gelecek olan filmin adı ise Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka: Arrow of the Orion. Bir isekai serisi olmasada isekai ve rpg dinamiklerini esas alan fantezi serisi Danmachi’nin ilk sezonu oldukça eğlenceliydi diyebilirim aksiyon sahneleri de oldukça tatmin ediciydi.


Yine pazar günü düzenlenen Wonder Festivali etkinliğindeki “GA Bunko 2018 Happyō Stage” oturumunda ünlü light novel(hafif roman) ve manga serisi olan Goblin Slayer adlı seinen serinin bir televizyon anime uyarlaması yapılacağı duyuruldu. Proje Steins Gate, Akame ga Kill, Re:zero ve Hataraku Maou-sama! gibi animeleriyle tanıdığımız White Fox stüdyosunun ellerine emanet.

Serinin seslendirmen kadrosu ise şöyle olacak:

    • Yuichiro Umehara: Goblin Slayer(Goblin Katili,Biçen vs..)
  • Yui Ogura: Rahibe
  • Nao Tōyama: Yüksek Elf
  • Yuka Iguchi : İnek Kız
  • Maaya Uchida: Loncadaki Kız
  • Yūichi Nakamura: Cüce Şaman
  • Tomokazu Sugita: Kertenkele Keşiş
  • Yōko Hikasa: Cadı
  • Yoshitsugu Matsuoka: Mızrakçı

Kara Fantezi ve Gore alanında fena bir iş çıkarmadığını düşündüğüm bu seinen serinin 6 cildi yayınlamış halde. Manga uyarlaması ise henüz 3 ciltte. Açıkçası Goblin Slayer’ı uyarlanması oldukça zor bir seri olduğunu düşünüyorum. White Fox bunun altından kalkabilecek bir stüdyo ancak bir görene kadar şüphelerim dinmeyecek.


Kadokawa’nın Aylık Shonen Ace dergisi bu pazar günü Suu Minazuki‘nin Plunderer mangasının bir anime serisine uyarlanacağını duyurdu. Aylık Shonen Ace dergisi gelecek dönemde proje hakkında daha fazla bilgi verecektir. Derginin nisan ayındaki sayısında ise Plunderer derginin kapağını süsleyecek.

2014 yılında başlayan serinin 8. cildi yayınlanmış bulunuyor. Açıkçası bu seriye daha önce rastlamış olsam da pek ilgimi çekmemişti ancak serinin mangakasının Sora no Otoshimono serisinin yaratıcısı olan Suu Minazuki olduğunu öğrenince ilgimi çekmeyi başardı.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir