Grand Blue Animesi Yolda

AnimeJapan 2018 konferansının resmi web sitesinde etkinliğe katılımcı olan stüdyoların ve stüdyoların üzerilerinde çalıştıkları animelerin bulunduğu liste geçtiğimiz cuma gününde güncellendi. Listeye göre Avex Pictures bizlere konferansta “yeni Grand Blue animesi” de dahil olmak üzere gelecek bir dizi yapımı tanıtacak. Ancak bu bilgi yanlışlıkla veya bilinçli olarak önceden sızdırıldığı için kısa bir süre sonra web sitesinden kaldırıldı ve Avex Pictures hala Grand Blue animesini resmi olarak duyurmadı.

Okyanus kıyısındaki Izu Şehrinde üniversiteye başlayacak olan Kitahara Iori için hayatında yeni bir sayfa açılacaktır. Amcasının dalış dükkanı olan Grand Blue‘ya taşınacak. Ve güzel okyanusu, güzel kadınları ve dalmakla birlikte alkolü çok seven adamları bulacaktır. Peki Iori hayalindeki üniversite hayatını yaşayabilecek mi?

Kodansha şirketinin good! Afternoon dergisinde yayınlanan Seinen, Komedi, Slice Life türündeki Grand Blue, Kenji Inoue tarafından yazılıp Kimitake Yoshioka tarafından illüstre edilmekte. Batı’da ise Grand Blue Dreaming ismiyle de bilinmekte. İlk cildi kasım 2014 de son cildi 9 cilt ise ekim 2017’de basıldı.

Manga, geçen yıl Kodansha’nın 41. yıllık Manga Ödüllerinde En İyi Genel Manga kategorisinde aday gösterildi.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir