Esas Adam Lobo Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 12 Şey

Okumayı en çok sevdiğimiz anti-kahraman, kötü adam Dc’nin esas adamı Lobo!

1983 yılında anti-kahramanların yükseliş dalgalarını yakaladıkları zamanlar Keith Giffen ve Roger Slife adlı iki çizgi roman yaratıcısı motosiklet kullanan yıldızlar arası kelle avcısını bir Green Lantern spinoff serisi olan Omega Man’de dünyayla buluşturdu. Wolverine ve Punisher’ın ultra sert ve delirmiş uzaylı bir parodisi olarak yaratıldı. Bu kırmızı gözlü deli Czarnian’ımızın popülaritesi doksanlı yılların başlarında ezber bozan serisi Lobo: Last Czarnian ile muazzam derecede yukarılara ulaştı. Bizde sizin için galaksinin görmüş olduğu en büyük manyak hakkında ilginç bilgileri aşağıda sizler için toparladık.


12- Kendisi değimi yerindeyse ”bütün omurganızı ve bağırsaklarınızı teker teker dişleriyle çiğneyebilir ve bunun her bir saniyesinden zevk alır” tamamen anlamsız zihinsel/fiziki şiddet, sarhoşluk zorbalık ve sülfür siyahı tonu renkten haz duyar;  bayrak, demokrasi, temel haklar, iyilik timsali tipler, kare çeneli tipler(Hal Jordan gibi) ve nazik olan her şeyden nefret eder.


11- Lobo bir lise fen projesi için yaptığı bir deney sonucu gezegenindeki tüm popülasyonunu yok ettiği için evrendeki son Czarnian oldu. Doğal olarak dersten başarıyla da geçmeyi başardı. Bu olayın Lobo’ya ekstra kredisi de Czarnian ırkına mensup olanların sadece diğer Czarnian tarafından öldürebildiği için epey yararı dokundu. Aslında Czarnian gezegeni de Kripton gezegeni gibi ütopya olduğu için Lobo’yu bir Anti-Superman olarak düşünebiliriz. Yani poster çocuğun tam zıttı.


10- Bir Evren vatandaşı(bizdeki dünya vatandaşı) olan Lobo 17.897 farklı gezegenler arası dili konuşabiliyor ve kendisinin izcilik takip yetenekleri kusursuzdur. Eğer bir kez kurbanı ile ilgili bir iz(koku, eşya vb.) bulursa, galaksinin diğer ucunda her hangi bir delikte olsa bile onu bulup enseleyebilir.


9- Lobo sözünün eri bir adamdır. Eğer bir söz verdiyse onu gerçekleştirene kadar onu hiçbir şeyin engellemesine izin vermez. Ayrıca Uzay Yunusları denen canlılara karşı oldukça ilgisi vardır onları korur onlara zarar verenleri en acı şekilde öldürür. Lobo’nun sevgi ve ilgisini kazanabilmiş tek canlılar bunlardır.


8- Onun süper insan gücü, hızı ve sağlamlığı Superman‘e ciddi bir dövüş yaşatacak kadar iyidir. Özellikle iyileşme faktörü sağ olsun Çelik Adam’ın sadece gezegen titreten yumruklarından hayatta kalmakla kalmayıp benzer bir şekilde cevap vermeyi başarabilir. Her yıl Superman‘e özel olarak ajandasında özel günler seçmiştir bugünler tatil yapıp sırf zevk için dünyaya gelir ve Superman’e karşı en iyisini ortaya koyarak şansını dener.


stan lee&lobo7- Stan Lee‘nin verdiği çeşitli röportajlara göre kendisinin Dc Comics’de ki favori karakteri Lobo’dur. Lobo’nun bir Marvel karakteri olması gerektiğini söylemişliği bile vardır kendisinin. Ehh biz de Stan ‘The Man‘ Lee’den farklı bir cevap beklemezdik.


6- Lobo ne kadar hasar alırsa alsın her zaman iyileşme faktörü veya yeteneği sayesinde en küçük dokudan bile kendini toplar ve normal haline geri döner.  Örnek vermek gerekirse bir kan birikintisinden kendini yeniden tek parça bir beden haline getirebilmiştir. Damlayan kan damlalarıyla kendi klonlarını yaratmıştır.


5- Her ne kadar üstte verdiğimiz bazı bilgilere tezat olsa da  Lobo özel bir durum yaşayarak ölmeyi başardı. Ancak öldükten sonrada uslu duramadığı ortalığı yakıp yıktığı için önce cehennem Lobo’yu istemedi sonra da cennet Lobo’yu idare edemedi ve onu fiziksel yaşama geri postaladılar. Böylece Lobo tam anlamıyla ölümsüz olmayı başarabildi.


4- Suratındaki heavy metal Kiss  makyajı ile kendisi tam bir metal müzik fanatiğidir. Uzayda yolculuk yapabildiği özel yapım motoruyla tam bir outlaw kelle avcısıdır. Lobo kelimesi İspanyolca kurt anlamına gelmektedir. Atrocitus ile yaptığı özel anlaşmanın ardından kendisine bir kırmızı fener yüzüğü almıştır.


3- Kendisi marvel ve dc’nin yaptığı özel bir seride esin kaynağı olan Wolverine ile dövüşmüştür. Dövüşün sonucu okuyucuların oylamalarına bırakıldığı için saçma bir şekilde Wolverine dövüşü kazanmıştır. Yine iki şirketin ortak işi olan amalgam universe projesinde  Howard the Duck ile birleştirilerek Lobo the Duck’a dönüşmüştür.


2- Çizgi roman dünyasının en fazla kafayı yemiş ve çıldırmış iki karakterinin buluşması nasıl olurdu. Eğer ki Deadpool’u aklınıza getirdiyseniz yanılıyorsunuz çünkü bu iki karakter Tha Mask(nam-ı diğer Maske) ve Lobo’dur. Bir Darkhorse ve Dc ortak çalışması olan crossover hikayede Mask ve Lobo yer yer birlikte takılıyorlar yer yer birbirleriyle kapışıyorlar. Ancak ne olursa olsun kaosu yaydıklarına garanti verebiliriz. Hikaye’nin sonunda Lobo maskeyi takıyor eğer merak ediyorsanız okumayı kesinlikle kaçırmayınız.


1- Lobo noel zamanı paskalya tavşanı da dahil olmakla birlikte ana hedefi olan Noel Babayı öldürmeye çalışmıştır. Sevgili Santa Claus ile girdiği mücadelede kimin galip geldiğini yazıp keyfinizi kaçırmayacağım. Ancak şunu bilin ki Lobo, Santa’nın yaramazlar listesinin en başlarında bulunuyordur.


Ascalon Yazar:

2 Yorum

 1. Hiluluk
  25 Aralık 2017
  Yanıtla

  İçerikler epey kaliteli, umarım hak ettiğiniz yere ulaşırsınız.

 2. galeme
  3 Ocak 2018
  Yanıtla

  Güzel yazı. Bu tarz yazılar hoşuma gidiyor, daha fazla gelse keşke : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir