En Güçlü 12 Bleach Karakteri

Bleach bir zamanlar üç büyükler diye isimlendirilen serilerden bir tanesi. Seri üzücü finalini vereli neredeyse 2 yıl olacak. Bizde türü ‘battle shonen’ olan bu nostaljik seriyi hem yad edelim hemde takipçiler arasındaki hangi karakter daha güçlü kavgasına katılalım diye sizler için Bleach serisindeki 12 karakteri sıraladık. Listede basamakların bazıları yoruma açık yer tabi ki de oynayabilir. Önceden belirtelim yazıda oldukça Spoiler faktörü bulunmakta!

 


1. Yhwach

Bleach serisi söz konusu olunca tartışılmaz bir şey vardır ki o da Yhwach’ın rakipsiz en güçlü karakter olduğudur. Mesihlikten tanrılığa giden bir yolu tepen Yhwach, Ruh Kralı ile birleştikten sonra geleceği görme, kader manipülasyonu, portal yaratma ve madde manipülasyonu gibi aşırı güçlü yeteneklere sahip oldu.

Bunun öncesinde ise Wandenreich’in lideri ve Quincylerin ilk atası olduğu için tüm Sternritterlerine güçlerini o bağışlamıştır ve onları istediği zaman emip geri alabilmektedir. Bu da kendi gücü haricinde 27 farklı yeteneği olduğunu göstermektedir. Ki bu 27 güç içinde rakibinin gücünün yarısını çalma, gerçeklik manüpülasyonu, darbe aldıkça güçlenme gibi yetenekler var. En güçlü shinigamilerden olan Yamamoto’yu bankaisini mühürleyerek kolayca yenmiş ve 0. takımın en güçlü muhafızı olan Ichibe’yi ise dişe diş bir savaşta mağlup etmiştir. Final de ancak Ishida’dan aldığı bir saldırı sayesinde Ichigo’ya karşı yenilmiştir.

 

 

2. Ichibe Hyosube

Çılgın rahip Ichibe ruh kralı sarayını korumakla yükümlü olan 0. takımın lideri ve en güçlüsüdür. Bir mürekkep fırçası olarak mühürlenmiş Ichimonji adlı bir zanpakuto’su vardır. Bu zanpakuto Ichibe’nin istediği varlığın ismini manipüle edip hedefi metafiziki bir güç ile yönlendirme gibi çok güçlü bir yeteneğe sahip olmasını sağlamıştır. Kendisi için en güçlü Shinigami desek yanılmış olmayız. Eğer kendisinden güçlü değilseniz size kendi isminizi unutturup varlığınızı silebilir. Shikaisinin yaydığı mürekkeple etkileşime geçen varlıklar Ichibe için birer güç kaynağına evrilir. Aynı zamanda yılların verdiği eşsiz tecrübe ile hiçte fena olmayan bir kido kullanıcısıdır. Tüm zanpakutolara isimlerini Ichibe’nin kendisi bahşetmektedir.

 

 

 

 

3. Jugram Haschwalth

Yhwach’ın danışmanı ve sağ kolu olan Haschwalth en güçlü 2 quincyden biridir. Yhwach onu kendisinin öbür yarısı olarak tanımlamaktadır. Tıpkı Yhwach ve hougyoku gibi etrafındaki kişilerin birden güç kazanıp güçlenmelerine neden olabilmektir.

Ichigo’nun bankaisini düz bir saldırıyla kırabilmiştir. Gotei 13’ün lideri Kyoraku ona karşı çareyi özel bir kidodan yapılmış bariyerin arkasına saklanmakta bulmuştur. Küçüklüğünden itibaren bir kılıç ve ok kullanma gibi disiplinlerde kendisi eğitilmiştir.

Yhwach’ın öbür tarafı olma olayı sadece lafta değildir gerçekten de Yhwach uyuya kaldığı süre boyunca All Might adı verilen güçleri Haschwalth’ın kendisine aktarılmaktadır. Uyandığında ise Haschwalth bu güçleri kaybetmektedir.

Kendi güçlerine gelirsek Haschwalth Yhwach’ın bahşettiği B harfine yani Balance(denge) yeteneğine sahiptir. Bu yetenek sayesinde etrafındaki iyi şans ve talihsizlik faktörleri gibi durumları manipüle edebilmektedir. Ayrıca sayılı denebilecek seviyede ruh gücüne yani reiatsuya sahiptir.

 

4. Ichigo Kurosaki

Serimizin ana karakteri olan Ichigo kendine 4. basamakta yer buldu aslında ben daha yukarılarda yer alabileceğini düşünüyorum ancak Yhwach ile yaptığı dövüşte gerçek bankaisini göremememiz onu buraya koymamıza neden oldu. Kendisinin güçleri az çok biliniyor Zangetsu isimli karizmatik bir zanpakuto’ya sahiptir. Karşısına çıkan herkesi seri boyunca öyle yada böyle geçmeyi başarmıştır.

Ichigo’yu güçlü yapan etmen ise kendisinin melezliğidir, kendisi özel bir klana mensup shinigami bir babadan ve soylu bir quincy anneden gelmektedir. Quincy, hollow, fullbring ve shinigami gibi 4 çeşit reatsu sisteminin tek bir bedende vücut bulmuş halidir.

 

 

5. Sosuke Aizen

Aizen diğer Bleach karakterleriyle karşılaştırıldığında bile hayran kitlesiyle çok büyük bir hype ve overratedlık barındıran bir karakter. 5. bölüğün eski kaptanı olan Aizen’in en büyük iki silahı üstün olan zeka seviyesi ve shikaisidir. Kyoka Suigetsu ismindeki bu zanpaktou kendisinin salınımını gören herkesin Aizen’in illüzyonlarına maruz kalmasına neden olur. Açıkçası Bleach evrenindeki en baskın güçlerden biri olduğunu söylememiz gerek. Zekasını ise çevresindeki insanlara karşı uyguladığı manüpüle yetenekleri ve usta bir stratejistliği ile kanıtlamıştır.

Standart bir shinigami olarak da oldukça güçlü bir karakterdir. Kendo ve Hakuda da çoğu kaptana yerleri öptürebilecek kadar iyidir. Shunpo’yu en iyi kullananlardan biridir bu da onu en hızlı karakterlerden biri yapar. Kelime bile söylemeden yüksek seviye Kidolar yapabilmektedir. Reiatsu seviyesi ise tabiri yerindeyse canavarımsı dır. Ne yazık ki kendisinin bankaisini görme şerefine nail olamadık.

Ancak Aizeni güçlü yapan şey onun Hougyoku ile birleşip evrim basamağının en üstlerine ulaşmasıdır. Artık ölümsüz olmuştur ve rakibine karşı durmadan güçlenmektedir.

6. Genryūsai Shigekuni Yamamoto

Yaklaşık 2000 yıldır Gotei 13’ün en güçlüsü ve lideri olarak iktidar sahibi bir karakter olan Yamaji en eski ve güçlü alev tipi zanpakuto Ryujin Jakka’nın taşıyıcısıdır. Temel Shinigami yeteneklerinin hepsini uzman derecesinde yükseltmiş bir karakterdir Kido, Shunpo, Hakuda ve Kendo yetenekleri birinci sınıftır.  Kolay bir şekilde 90. seviyelerde Kidolar yapabilmektedir.

Shikai de iken klasik bir şekilde alev yayan bir kılıç iken bankaisi 4 farklı gücü barındıran bir silahtır. 15,000,000 derece sıcaklık yaya bilen bu zanpakuto rakibin geçmişindeki ölüleri kefaretleri için canlandırabilir, kendini bir alev zırhı ile kaplayabilir yada bu alevleri kılıcın keskin tarafında yoğunlaştırarak 15,000,000 dereceye ulaşan sıcaklıklara ulaşabilir Blut vene gibi savunma tekniklerini bile hiçe sayarak tereyağ gibi kesebilir. Kyoraku’ya göre bu alevler  durdurulmadığı zaman tüm soul society Yamamato’nun alevleriyle kaplanıp kül olacaktır.

7. Gerard Valkyrie

Yhwach’ın Schutzstaffel yani elit muhafızlarından biri olan Gerrard aynı Wandenreich ordusundaki en güçlü Sternritter mensuplarından biridir. Ruh kralının kalbi olarak bilinmektedir. Pernida ile birlikte güçlerine başlangıçtan beri sahip olan bir karakterdir. Yhwach tarafından kendisine güç verilemiş ancak sembolikte olsa kendisine M harfi yani Miracle(Mucize) denilmiştir. Bu güç sayesinde ne darbe alırsa alsın aldığı fiziksel darbeye göre reiatsu seviyesi ve fiziksel boyutu artmaktadır. Renji ve Byakuya gibi kaptan seviyesindeki karakterler kendisini yenememiştir. Zaraki’nin bankai açması ve Hitsugaya’nın gerçek gücünü görmesine karşın bana mısın demeyip güçlenmeye devam etmiştir. Kanatlarını ihtiyaç duyduğu taktirde çıkarıp uçabilir.

Eğer kraliyet sarayından boşluğa düşerse tüm Soul Society’i yok edebilecek kadar kütleye sahip olduğu düşünülmektedir.

8. Lille Barro

Yhwach’ın Schutzstaffel yani elit muhafızlarının lideri olan Lille Barro  Wandenreich ordusundaki en güçlü Sternritter mensuplarından biridir. Yhwach tarafından Schutzstaffel verilen ilk karakterdir. Kendisine x harfi bahşedilmiştir yani X-Axis(X-Ekseni). Bu yeteneği sayesinde mükemmel derecede ateş ettiği her şeyi delebilmektedir. Ancak onun asıl gücü Vollstandig formlarında kazandığı güçlerdir. Bu formlar sayesinde neredeyse zarar görmez bir hale gelmiştir. Kendisini klonlayabilir. ışınlanabilir katı nesnelerin içinden geçebilir. Bu Jilliel ismindeki forumunda Kyoraku’nun bankaisinin kafa kesen saldırısına karşı bile hayatta kalmayı başarabilmiştir. Ancek Nanao Ise’nin sahip olduğu tanrı karşıtı kılıç sayesinde zayıflatılıp yenilecek bir hale gelmiştir.

 

 

9. Askin Nakk Le Vaar

Sternritterler arasında en pasifist kişi olan Askin Schutzstaffel 4’lüsüne en son seçilen kişidir bu da onu otomatik olarak en güçlü Wandenreich mensuplarından biri haline getirmekte. Savaşta Yoruichi, Urahara ve Grimmjow gibi karakterleri karşısına almıştır. Zayıf ve tırsık imajının arkasında rakibini istediği konuma kadar götürebilen manipülatör bir kişilik yatmaktadır.

Kendisi D harfine nail olmuştur yani Deathdealing(ölümle uğraşan, ölümcül doz). Bu yeteneği sayesinde kendisi tarafından her şeyin ölümcül dozuna kadar ayarlayabilmektedir buna reiatsuda dahil. Etrafında ayarladığı aşırı yoğun reaitsu alanı ile Ichigo’yu nakavt etmeyi başarmıştır. Eğer maruz kaldığı saldırıdan sağ çıkmayı başarabilirse bir daha o saldırıdan hasar almaz bir hale gelir. Hasshein formunda bu durum daha da abartılı şekilde yüksektir hasarı alır almaz saldırı çözümleyip zarar görmez bir dozda kendini ayarlayabilmektedir.

10. Shunsui Kyoraku

En yaşlı 4 shinigamiden biri olan Kyoraku 8. bölüğün kaptanıydı ta ki  Yamamato’nun ölümüne kadar. Baş kaptanın ölümünün ardından  Gotei 13’ün lideri ve 1. bölüğün başı Shunsui Kyoraku olmuştur.

En güçlü espada olarak görülen Coyote Starrk’ı bankaisine gerek duymadan alt etmeyi başarmıştır. En güçlü quincylerden biri olan tanrısal güçlere sahip Lille Barro ile uzun süre mücadele edebilmiştir.

Güçlerine gelirsek Zaraki ve Ichigo hariç listedeki tüm shinigamiler gibi temel yetenekleri standart üstü gelişmiştir. Yamaji’nin ardından gelen en tecrübeli shinigamidir.  İkiz kılıç olan zanpakutosunun shikaisi çocuk oyunlarının kurallarını gerçeğe dönüştüren bir kılıçtır. Bu güçleri gölgeler aracılığıyla çalışır. Bu gölge güçleri Kyoraku’nun savaşırken bir tilki gibi kurnaz çarpışmasına neden olur. Bankaisine gelirsek atmosferi değiştiren bankaisi rakibin içinde barındırdığı kedere göre rakibin kafasını keserek infaz etmesini sağlar.

11. Kisuke Urahara

Urahara, Soul Society’den kaçmak zorunda kalmış 12. takımın eski kaptanıdır. Bilimi Soul Society’e getiren kişi olarak da bilinir. Dünyaya kaçışının ardından Karakura kasabasında bir dükkan açmıştır. Urahara da tıpkı Aizen gibi bütün shinigami disiplinlerinde ustalaşmış biridir sadece reiatsu seviyesi Aizen’in altında kalmaktadır. Ancak zeka olarak Aizen’in bile önündedir bu da onu serideki en zeki kişi yapmakta. Hougyoku adlı güç nesnesini kendi yaratmıştır. Yoruichi’nin çocukluk arkadaşı ve 2. bölüğün eski 3 numarasıdır. Onmitsukido eğitimi sayesinde fiziksel dövüş, hızı ve suikast yetenekleri diğer shinigamilere kıyasla oldukça iyidir.

Hougyoku dışında yaptığı icatlara gelirsek taşınabilir gigai adlı bir icadı sayesinde şişirebilir bir kopyasını kendisi yerine geçirebilir. Reiatsu gizleme pelerini ile varlığını gizleyebilir. Zanpakutosu da Kızıl Prenses anlamına gelen Benihime dir. Salınmamış hali bir bastonun içinde gizli olan bu kılıç salındığında kabazasının ucunda püsküller olan bir kılıç halini alır. Ürettiği çeşitli kızıl enerji formlarıyla yaptığı teknikler ile düşmanına saldırır veya savunma amaçlı bariyerler oluşturabilir.

Neredeyse kimse tarafından bilinmeyen bankaisi ise Kannonbiraki Benihime Aratame isimli formudur. Urahara’nın eğitim için kullanılamayacak olarak gördüğü bu bankai hem saldırı hemde fiziksel iyileşme şeklinde kullanılabilen dokuma ve parçalama yeteneğine sahiptir. Urahara yakınındaki Askin’in kolunu o daha fark etmeden ikiye ayırmıştır ve kendi kör olan gözünü ve yaralarını dokuyarak iyileştirmiştir. Bununla birlikte Urahara bariyerlerin içinden başkalarını geçirebilecek yol yapabilmektedir. Son olarak da hazırladığı mühür ile Aizen’in yenilmesini sağlayan baş aktör olmuştur.

12. Zaraki Kenpachi

11. takımın kaptanı ve beşinci Kenpachi olan Zaraki en vahşi shinigami olarak bilinir. Dönemin en güçlülerine verilen Kenpachi ünvanını daha zanpakutosu ile etkileşime geçmeden alabilmiştir. Kido namına hiç bir şey barındırmayan Zaraki shunpo bile kullanamamaktadır ancak bu diğer shinigamilerden yavaş kaldığı anlamına kesinlikle gelmesin. Başarılarına gelirsek tek başına 5 hissi yok edilmesine rağmen Komamura  ve Tousen gibi iki kaptanı yenmiştir. Sınırlayıcı göz bandını çıkardığında ve öğrendiği küçük bir kendo tekniğiyle beraber 5. espada olan Nnoitra’yu tozlarına ayırmıştır. İlk kenpachi ve 4. takımın kaptanı olan Unohana’yı öldürmüştür. Hayal ettiği her şeyi yaratabilen Gremmy’i ise yarattığı psikolojik baskıyla öldürmüştür.

Hayvani bir dayanıklılığa sahiptir uzay boşluğuna maruz kalmasına rağmen yaşamaya devam etmiştir. Shikaisi olan Nozarashi ile tüm soul society’i yok edecek olan devasa meteoru parçalara ayırmıştır. İsimsiz olan bankaisini kullandığında ise derisi kırmızıya dönen kana susamış bir yaratığa dönüşüyor. Bu haliyle dev Gerard’ı kendisine doğru atılan yumruğunu ısırıp kolunu koparmıştır. Kalkanıyla birlikte kafasını kesip onu ortadan ikiye ayırmıştır.

Ascalon Yazar:

16 Yorum

 1. Muhammed
  20 Mart 2019
  Yanıtla

  abi öncelikle teşekkür ederim benim hobilerimle ilgili detaylı ve bilgilendirici makaleleriniz için gerçekten çok fazla top 10 listesine baktım ama en mantıklı bulduğum sizinkiydi

 2. Muhammed
  20 Mart 2019
  Yanıtla

  Ama neden Urahara ve Kenpachi daha yukarıda değil ? ve
  Yamamoto Aizen’den daha yukarıda değil mi ?
  (kusura bakmayın mangayı okumadım ama animeyi bitireli epey oldu)

  • Tarık Berk Gündüz
   21 Mart 2019
   Yanıtla

   Mangada olaylar epey bir değişiyor. Spoiler’a girer daha fazlası. Yorumun için teşekkürler.

   • Kiriku13
    29 Eylül 2020
    Yanıtla

    Şöyle bir şey var Yamamato fazla aşağıda Haschwalth biraz yukarıda. Yamato en az 4. Olmalı ve Ichibe ondan sonra gelmeli. Yamamato’nun bankaisini baz alırsak bence Ichigo veya Aizen’i yenebilirdi.Lloyd olmasa Ywach’ı o haliyle yenerdi. Bir de haschwalth Ichibe’den sonra gelse daha mantıklıydı.

    • 24 Ekim 2020
     Yanıtla

     Ruh Sarayına gitmeden önce, Seiritei’de Gotei 13’ün parçası iken belki Ichibei daha güçsüzdü Yamamoto’dan ancak Ruh Sarayı’ndan sonra Ichibei net daha güçlü ve yeteneği daha hax daha kaçınılmaz bir şey.

     Hashwalth a gelince adam All Mighty güçleri yokken bile Sternritterlar arasında en güçlüsü idi Ve Sternritterlar arasında Gerard gibi ölümsüz bir dev olduğunu ve adamı yenmeye Bankai Zaraki + Yetişkin Form Hitsugaya + Byakuya’nın ortak eforları bile kifayetsiz kalıyorken. Gerard’dan daha önde tutulan Hashwalth’ın yeri çok da anormal değil. Zira sadece kendi harfine tek harfe sahipken bile Gerard’dan güçlü, diğer harflerle daha da güçlü.

     Yamamoto’nun Yhwach’ı yeneceğini de sanmıyorum. Yense Ruh Saray’nın yakınında daha güçlüyken Ichibei yenerdi. Ayrıca Yhwach kendisi söyledi Yamamoto’nun çok yumuşadığını ve güçten düştüğünü. Yüzyıllar önce belki Yamamoto > Ichibei ve Yamamoto > Yhwach gerçeği vardı ancak seri sırasında böyle değildi bence.

     Yazıyı yazan ben değilim ancak yorumu görünce bir başka yazar olarak cevap vereyim dedim 😀

 3. Yorumcu
  18 Kasım 2019
  Yanıtla

  Ywach’ın yerine Yamamoto’yla savaşan (Loyyd muydu adı?) Quincy de baya güçlü değil mi? Sonuçta bi yetenek falan filan kopyalıyor.

  • Tarık Berk Gündüz
   20 Kasım 2019
   Yanıtla

   Bankaisi olmayan Zaraki’yi yenebilecek kadar güçlüydü o kadar.

 4. 15 Haziran 2020
  Yanıtla

  Güzel olmuş elinize sağlık, ancak haschwalth ı biraz fazla abartmamışmısınız sizce ?

 5. Kiriku13
  9 Ocak 2021
  Yanıtla

  Hashwalth ve Ichigo konusunda hala tam emin değilim ama yazdıklarımın gerisi abartı olmuş. Yamamato’yu çok sevsem de ihtiyarın yaşlandığını kabul etmek lazım…

 6. ichigo
  6 Ağustos 2022
  Yanıtla

  kardeşim şu spoiler yazısını poster gibi ekranın yarısına yapıştırsaydın keşke hayatım kaydı

  • 7 Ağustos 2022
   Yanıtla

   Spoiler yediğiniz için üzgünüm fakat;

   Bitmiş bir serinin en güçlü 12 ismi hakkında bir yazı okuyorsun. Yazan kişi de spoiler var demiş zaten. Gerisi artık sende dostum. Mesajın için teşekkürler.

 7. hakan
  29 Aralık 2022
  Yanıtla

  kenpachi neden unuhanayi öldürdü

  • 31 Aralık 2022
   Yanıtla

   Valla çok mantıklı olmasa da Unohana, Zaraki’nin baskıladığı gücü ortaya çıkarmak için onu defalarca öldürüp diriltiyor. Savaşıyorlar sayısız defa ve sonunda Kenpachi kazandığında savaşın gazıyla Unohana’yı öldürüyor sonra anlıyoruz ki Unohana’nın da amacı buymuş. Zaraki’nin kendi gücünü küçümsememesi ve daha da güçlenmesi için yani.

   Bana sorarsan saçmalık 😀

 8. Devran
  21 Şubat 2023
  Yanıtla

  Manga okumadım ama bence ZARAKİ KENPACHİ nın daha yukarda olması lazım daha adam sihikayısınin adını bişmiyor bankaisi yok yani rğer bunları göz önüne alırsak bence daha tukaruda olması lazım

  • 22 Şubat 2023
   Yanıtla

   Şimdilik mesajınızı onaylıyorum ancak bir dahakine yazım hatalarına biraz daha dikkat ediniz lütfen. Ayrıca liste, mangayı baz alınarak yapılmış siz manga okumamışsınız.

 9. Can
  10 Nisan 2023
  Yanıtla

  Merhaba liste tümüyle yanlış Cfyow ve Safyw okumadınız galiba
  1. Prime Soul King olmalıydı kendisinin her şeyi yapabilme yeteneği var ve herşeyi bilen olarakda geçiyor.
  2. Yhwach prime soul kingden aldığı yetenek ile geleceği görmek ve hatta değiştirmek için kullanabiliyor.
  3. Aizen sadece gözündeki mühür çıkarıldı ona rağmen reiatsusu Yhwach’tan daha fazlaydı ve yeteneği ile Yhwachı oyuna getirdi. Ayrıca hogyokuya sahip yani öldürülmesi imkansıza yakın
  4.. Ichigo potansiyeli kuşkusuz en yüksek olan karakter hollow, quincy, shinigami ve insan, fullbringer yeteneklerini kullanabiliyor.
  5. Ichibei yeteneği gerçektende çok güçlü fakat soul kingin parçalarında yeteneği çalışmıyor.
  6. Jugram aynen Yhwach gibi the almighty kullanabiliyor fakat sadece geleceği görebiliyor ama yeteneği olan the balance ile aldığı hasarı yansıtabiliyor ve
  oldukça güçlü.
  geri kalanı değişebilir. hepsinin yetenekleri oldukça güçlü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir