Ufuktaki Yeni Spider-Man Spin-Off Projesi “Silver & Black”

Bu proje duyurulalı epey oldu aslında ancak ne aslı vardı ne de astarı öyle “belki yaparız” gibisi bir durum vardı ne cast ne yönetmen belirsiz idi.  Ancak yönetmen ve yazarlar şekillendi.

8 Şubat 2019 Vizyon Tarihi olarak belirlendi, yani kısmet olursa seneye bu zamanlar buralardan film incelemesini okur ya da izlersiniz.

Evet, peki nedir bu Silver & Black ve Spider-Man ile alakaları nedir ?  Açıklayayım.

Bu film Marvel‘ın iki “femme fatale” tipteki anti-hero kadın süper karakteri ile ilgili ve bunlarda Sony Stüdyolarının, Spider-Man filmlerinden yola çıkılarak yapılacak. Yani baştan uyaralım bu bir MCU filmi değil. En azından şu an öyle değil gibi duruyor.

Ee uzatma peki kim bu kadınlar diyorsunuz elbette.

Sol : Silver Sable // Sağ: Black Cat

Silver Sable ve Black Cat ile Fox Stüdyoları enteresan bir yol tercih etti. Wonder Woman filminin başarısı sonrası tüm stüdyolar ve firmalar , kadın karakter liderliğinde ilerleyen fantastik aksiyon filmlerine yoğunlaştı. Marvel Sinema Evreni de Captain Marvel ve Black Widow üzerinde çalışıyor.
Sony’nin tercihini enteresan yapan ise karakterlerin tam anlamıyla “kahraman” olmamaları ve de Wonder Woman ile Captain Marvel gibi idealist, militarist ve ütopik karakterlere göre çok daha baştan çıkarıcı, çok daha ahlaki sınırları zorlayabilen, kısacası daha yaramazlar (özellikle Black Cat). Ayrıca Wonder Woman ile Captain Marvel’a göre de çok daha az tanınan karakterler.

Bu proje için ilk büyük gelişme ise senaryosu için Lindsey Beer ve Geneva Robertson-Dworet isimlerinin ayarlanması oldu. Gina Prince-Bythewood( Gelecek olan Tomb Raider ve Captain Marvel filmlerinin yönetmeni) hali hazırda filmin yönetmeni ve şimdi yanına Lindsey Beer’ı(Transformers, Chaos Walking, MonsterVerse) da alarak anlaşılan filmi beraber yazacaklar. Kadın yönetmen Patty Jenkins’in elinden çıkan Wonder Woman’ın başarısından sonra bakalım bu iki kadının elinden çıkacak olan bu enteresan film nasıl olacak ?

Ayrıca Sony Film Stüdyoları duruluğu, sakinliği ve savaşçılığı ile baştan çıkaran Silver Sable ile çok daha yırtıcı ve kaba saba Black Cat ‘i nasıl bir potada eritecek ve bizlere sunacaklar merak ediyorum doğrusu.

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir