Disney, 20th Century Fox’u Satın Almak İçin Kolları Sıvadı


Bilindiği üzere Marvel medya devi Disney’in himayesi altına girmenden önce bazı karakterlerinin beyaz perde haklarını çeşitli film stüdyolarına satmıştı. Ve Disney bu karaterleri günümüzde gittikçe büyüyen Marvel Sinematik Evreni projesine ne yazık ki dahil edememekte. Sony stüdyolarından Spiderman’i geri almayı başarsa da Disney, 20th Century Fox’un elinde bulunan Fantastic Four ve X-men ilişkili karakterleri günümüzde hala geri almayı başaramadı.

CNBC’nin duyurduğu habere göre Disney bu sefer bütün Fox medyasını satın almaya çalışıyor. Ve görüşmeler 1 haftadır sürüyormuş. Bu satın alma işlemi bazı sektörde tekele neden olabileceği için Fox News ve Fox’un spor yayınlarını kapsamıyor çünkü Disney zaten Abc ve ESPN gibi yayın kuruluşlarına sahip konumda. Ancak Fx ve National Geographic ve özellikle film stüdyolarının Disney tarafından satın alınmak istendiği söyleniyor.

Anlaşma gerçekleştiği müddet Disney Fantastic Four(Galactus, Silver Surfer) ve X-men karakterlerinin yanı sıra AlienPredatorPlanet of the ApesKingsmanDie Hard ve özellikle gibi Avatar başarılır serilerin haklarını Disney’in eline verecek. Ve artı olarak ilk Star Wars üçlemesinin dağıtım hakları da Disney’e geçmiş olacak.

Ascalon Yazar:

2 Yorum

  1. redstak
    8 Kasım 2017
    Yanıtla

    alsın almasına da evren azcık karanlık olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir