Brian Michael Bendis Dc Comics Tarafına Transfer Oldu

 

Brian Michael Bendis; Ultimate Spider-Man, Daredevil,  Jessica Jones’a gibi uzun soluklu dergilerden Secret İnvasion gibi ana eventlere kadar uzanan başlıklarla yaklaşık 18 yıldır Marvel Comics için çalışmış bir çizgi roman yazarı. Ancak Dc Comics‘in twitter hesaplarında duyurduğu habere göre bu 18 yıllık köklü birliktelik yakında sona eriyor.

Twitter’dan yapılan kısa açıklayamaya göre Bendis, Dc ile ”komplike ve çok katmanlı” özel bir anlaşma imzalıyor. Bendis bildiriyi retweetledi ancak henüz konuyla ilgili bir yorum yapmadı.

Bendis, Marvel için yazmaya 2000’li yılların Ultimate Spiderman serisiyle başlamıştı. Bu seride Peter Parker’ın daha genç ve modern paralel evren versiyonunu ele alıyordu. Bu yıllarda özellikle Mark Bagley ile birlikte çizgi roman camiasının en uzun soluklu yazar- çizer ortaklılarından birini oluşturmuştu. 2001 yılında başlayıp 2006 yılına kadar süren Daredevil run’ı okurlar ve otoriteler tarafından epey beğenilmektedir. Bu süre zarfında Jessica Jones ve  Avengers Disassembled ile başlayıp yazdığı New Avengers ile devam Marvel döneminin en önemli yazarlarından biriydi.

Ancak Bendis ne yazık ki son dönemlerde Marvel editörlerinin ”politically correct”(Politik doğruculuk) hareketlerini gerçekleştiren tetikçi haline gelmişti.  Miles Morales ve Riri Williams gibi karakterlerin ana akım marvel evrenine yerleştirilmeleri.  All-New X-Men serisindeki Iceman’in eşcinsel bir kimliğe bürünmesi gibi eylemler sicilinde bulunuyor. Umarız Dc Comics de ilk dönemlerindeki gibi yaratıcılığını konuşturabileceği bir konuma oturur ve sanatını konuşturmayı başarabilir.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir