Bizleri Bekleyen Büyük 2018 Filmleri

Evet bu yılın hatta son yılların en çok beklenen filmi Infinity War idi ve gerek vizyona girmeden önceki bir kaç ay olduğu gibi büyük ihtimalle sonrasındaki bir kaç ay boyunca gündemden inmeye niyeti yok. Ancak Infinity War izler izlemez benim bile “Tamam 2018 yılı sinema sezonu kapandı.” tarzı bir ruh haline büründüğümü fark ettim.

Ancak durum hiçte sanıldığı gibi değil evet belki 2019 yılı kadar çok kalabalık ve ses getiren bir yıl olmasa da ve Infinity War çoktan arkamızda kalsa da 2018 ana akım sinema sektörünün hala bizlere sunabileceği pek çok yapım bulunmakta. Gelin hep beraber, vizyon tarihine göre bunlara bakalım. Elbette yazın gelecek olan tüm iyi ve nüfuslu filmleri saymayacağım ancak en göze çarpan ve popüler olanları şöylece bir bakacağız.


Deadpool 2 – 18 Mayıs

İlk filme gelen olumlu geri bildirimler sonucunda beklenildiği gibi ikincisi gelecek olan Deadpool yaklaşık iki hafta sonunda sinemalarda olacak bir başka beklenilen süper kahraman filmi.


Solo: A Star Wars Story – 25 Mayıs

Disney’in eline geçtiğinden beridir seri bir şekilde yapılmaya başlanan yeni nesil Star Wars filmlerinin bir diğeri de yaklaşık 3 hafta sonra vizyonda olacak.
Başta çalışılan yönetmenler olan Phill Lord ve Chris Miller’ın kovulup Ron Howard’ın getirilmesine rağmen filmin vizyon tarihi hiç değişmemişti. Film Star Wars fanlarının favorisi Han Solo karakterinin kökenlerine ve geçmişine odaklanan bir film olacak.


Ocean’s 8 – 8 Haziran

Bu uzun soluklu ve nostaljik sinema serisinin merkezinden George Clooney’i Danny Ocean adlı karakterin yerini Sandra Bullock’un canlandırdığı Debbie Ocean karakteri alıyor ve yeni kadrolu soygun filmimiz bu yaz vizyonda olacak.


Incredibles 2 – 15 Haziran

Uzun zamandır beklenilen (14 yıl) film sonunda geliyor İnanılmaz Aile’nin hikayesi kaldığı yerden devam ediyor. Bu senenin en göze çarpan animasyon işlerinden biri olacağı kesin.


Jurassic World: Fallen Kingdom – 8 Haziran

Doksanlı yılların büyük hiti olan Jurassic Park filmleri yıllar sonra 2015 yılında geri dönmüş ve epey ses getirmişti. Şimdi o filmdeki kadronun yeni macerası bizleri bekliyor olacak.


Ant-Man and The Wasp – 6 Temmuz

Ant-Man filminin devamı diyebileceğimiz bu filmde Ant-Man’in yanı sıra Avengers’ın en önemli üyelerinden Wasp’ı da evrene sokuyor. Bu sene MCU’dan çıkacak olan son film olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.


The Equalizer 2 – 20 Temmuz

Aynı adlı filmin beğenilmesi üzerine uzun bir ara sonra gelecek olan bu devam filmi de yazın beklenilen filmleri arasında ayrıca bu filmin öncekinden de daha şiddetli ve brütal olacağı söyleniyor.Mission: Impossible – Fallout – 27 Temmuz

Tom Cruise hiç durmadan kendi stunt sahnelerini yapmaya ve Görevimiz Tehlike serilerinde Ajan Hunt’ı oynamaya devam edecek gibi duruyor. Her filmi ile hayranlarını mesut etmeyi başaran seri bu sefer bize ne sunacak ?

Ayrıca listeme almadığım ancak dikkat edilesi olan “Sicario: Day Of The Soldado”, “The First Purge”, “Skyscraper”, “Mile 22”, “The Meg” gibi filmlerde var tabi onlara da bakarak olmanızı tavsiye ederim.

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir