Avengers 4 Filmi İçin Olası Başlıklar

Avengers: Infinity Gauntlet

Thanos 30 yılı aşkın süredir Marvel Comics Evreninin en kayda değer vede dominant kötülerinden biri ancak Thanos’un en büyük hikayesi Infinity Gauntlet olabilir. İşte filme esin kaynağı olan bir parmak şıklatma ile evrenin yarısını silme olayı bu meşhur çizgi romanda oluyordu. Tabi Thanos’un buradaki motivasyonu ve kişiliği filmdekinden çok çok daha farklı idi. Avengers 3, Sonsuzluk Taşlarının nasıl toplanıldığını anlattı. Bu durumda gelecek filmin adının Marvel Comics’deki orijinal sagaya uygun olarak Infinity Gauntlet olması doğal gibi geliyor.


Avengers: Disassembled

Aynı isimli orijinal Marvel Comics cross-over vakasında geleneksel Avengers takımı dağılıyor ve ardından yeni takım için yer açılıyordu ve bu olaylar esnasında pek çok kayda değer üye de ölüyordu. Infinity War filminin sonunda gidenler belli ki bir şekilde geri gelecekler peki ya kalanlar 4. filmin sonunda hala hayatta olacaklar mı ? Ya da olsalar bile hala birer Avenger olacaklar mı bilmiyoruz nitekim. “Birbirinden ayrılmış” ve “parçalara bölünmüş” anlamı taşıyan “Disassembled” kelimesi Avengers 4 için tam aranan başlık olabilir.


Avengers: Infinity Crusade

1991 yılındaki Infinity Gauntlet vakasından iki yıl sonra, 1993 yılında yayımlanmış, yine merkezinde Adam Warlock ve Sonsuzluk taşları olan bir başka çizgi roman vakasına geldik. Infinity Gauntlet ve The Infinity War eventlerinin devamı olan bu vaka belki kronolojik olarak en uygun olduğundan seçilebilir diye düşündük.


Avengers: Annihilation

Marvel Comics‘in Annihilation cross-over’ı son yıllarda firmanın en büyük işlerinden biriydi denilebilir. Thanos, Nova Birliği, Silver Surfer, Galaksinin Koruyucuları gibi karakterlerle bezeli ve dünya tabanlı olmayan bir seri idi. Artık MCU yani Marvel Sinematik Evreni‘de yavaş yavaş dünya ile bağını kesip gittikçe daha kozmik bir hal aldığından vede Annihilation kelime anlamı olarak “İmha” demek olduğundan 3. filmin sonu (Avengers 3) vede 4. filmin barındıracağı umutsuzluk hissinden dolayı Annihilation iyi bir seçim olabilir.


New Avengers

2008 yılında Iron Man ile başlanılan bu büyük hikayenin değişeceği ve başkalaşacağı bilinen bir gerçekti bu resmen bir çağın kapanışı. Ancak Avengers 4 sadece bu sonu bir karara ve gidişata bağlayacak olan film ancak MCU’nun planına göre bizi bu sona getiren üç film olacak bunlardan kasıt büyük ihtmal Infinity War, Captain Marvel ve Avengers 4.

Nitekim eski kadro ve yeni kadro takası olacak evren kabuk değiştirecek. Bu durumda 4. Avengers filmi için belki uygun değil fakat 5. Avengers filmine bu başlığın cuk oturacağı kesin. Ayrıca Jonathan Hickman‘ın başarılı New Avengers serisine bir selam çakıyor olması da cabası.


Avengers: Endgame

Böyle bir çizgi roman eventi yok. En azından Avengers ve Marvel için ancak  Scot Snyder‘ın 2011 yılı çıkışlı Batman serisinin sondan bir önceki hikaye örgüsünün adı tam da bu idi. Çünkü o arc Batman ve Joker son savaşlarını vermişlerdi.

Nitekim bu filmde bir bakıma bir endgame yani “son oyun” , melodik olarakta oldukça vurucu bir tınısı var.


 

Tahmin işinde bizden şimdilik bu kadar, peki sizin ne gibi tahminleriniz var ? Bizlerle paylaşmayı unutmayın. İyi günler

 

 

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir