Spawn Filmine Dair Gelişmeler !

 

Şu günlerde MCU, DCEU ve Fox Stüdyoları Evreni süper kahraman ve çizgi roman bazlı film türünü tamamıyla forse etmiş durumda ve bu fabrikalardan çıkan filmler haricinde bu janraya ait bizim heyecanlanmamızı sağlayacak çok az film çıkıyor. Ancak öyle bir film ufukta belirdi ki, herkes çok heyecanlandı. Doksanlı yıllarda satışları ve popülerliği DC ve Marvel‘ın büyük isimlerini bile açık ara sollayan Image Comics’in gururu anti kahraman Spawn‘dan bahsediyoruz.

Bu Spawn’ın beyaz perdeye ilk gelişi değil, 1997 yılında o zamanın teknolojisi ve kahraman filmleri tarzı için epey değişik ve ses getiren bir filmi çekişmişti. Fakat o film tamamen görmezden gelinip, reboot edilmiş (reboot ve benzeri geek terimleri ne anlama geliyor öğrenmek için tıklayınız.) yeni bir Spawn filmi düşünülüyor ve projenin başında da neredeyse 10 yılı aşkın bir süredir bu projeyi hayata geçirmek ile uğraşan, karakterin yaratıcısı ünlü çizgi roman yazar ve çizeri Todd McFarlane var. Başlarda yöneticilik koltuğunu devredip sadece danışman ve senarist olarak çalışması istense de 2016 yılında senaryosunu bitirdiği ve yıllardır bütçe ayarlamak ile uğraştığı bu filmi kimseye vermeyi düşünmediği belli.

McFarlane, filmin çekileceği mekanlar için ise karakterin hikayesinin New York çıkışlı olduğunu o sebeple filmin önemli bir kısmında, özellikle dış mekan çekimlerinde New York’u kullanmak istediğini ancak bütçe kısıtlılığı sebebiyle Cleveland, Detroit gibi yerlere de baktığını belirtmişti. Hatta bir kanadalı olarak Toronto‘yu da düşündüğünü eklemişti.

Yıllardır aha geldi, aha gelecek dediğimiz bu film ile ilgili asla net bir çıkış tarihi verilemezken artık bunu da biliyoruz ve Spawn filmi 2019 yılında gelecek olan onlarca büyük bütçeli süper kahraman filmi arasından pastadan pay almak için geleceği biliniyor. Hala belirsiz olan konu ise filmin kadrosu idi ancak son gelen habere göre film başrol oyuncusunu bulmuş olabilir. Jaime Foxx.

Jaime Foxx projeye yabancı biri değil. 2013 yılında bir söyleşide siyahi bir süper kahraman oynamak ile ilgili görüşü sorulduğunda Al Simmons (Spawn) karakterini oynamak istediğini belirtmişti. Beş yıl sonra ise başka bir söyleşide bu rol için kendisine teklif geldiğini de belirtti. Eğer McFarlane ve firması Blumhouse Productions, Foxx’u istiyorlarsa bu projenin ne kadar ciddi ve gerçek olduğunu oyuncuya hissettirmeleri gerekecek.

Film ise olması gerektiği gibi “R-rated” yani “18+” bir film olacak. Gelişmeler için bizimle kalın.

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir