Sonunda ! Joss Whedon Batgirl Projesini Bıraktı !

Evet aylar öncesinden beri “aha bıraktı” , “aha bırakacak” , “yok olmadı, kalacak” gibi söylemler ile devam eden bir bekleyiş süreci vardı hatta dedikodular ilk çıktığında Kahraman Baykuş ailesi olarak haberini yapmıştık (gitmek için tıklayınız). Hatta o haberimizde Joss Whedon neden bırakmalı ve DCEU oluşumundan koparılması gerektiğinden de  bahsetmiştik. Bugün mutlu haber geldi ve Whedon projeyi bıraktığını açıkladı ve bunun sebebini şöyle öne sürdü;

Batgirl çok heyecan verici bir proje. Warner Bros ve DC ise gerçekten çok destekleyici davrandılar fakat anca aylar geçtikten sonra anlayabildim, elimde hiç bir hikaye yoktu. Ben buraya gelip, bu oluşuma katıldığımda beni çok güzel karşılayan Geoff (Johns) ve Toby ‘e (Emmerich) minnettarım. Ve çok anlayışlılardı ben… hmm “çuvallamak” yerine daha seksi bir kelime var mı ?”

 

Umarız WB şirketi bu hatadan bir ders alır ve Batgirl’in başına Whedon gibi basma kalıp seksist bir yönetmen ya da yazar getirmez. İşin gizemli yanı ise Whedon sanki tüm DCEU oluşumunu bırakıyormuş, ayrılıyormuş gibi konuşurken haberi yayınlayan hollywoodreporter altını çizercesine Whedon’ın Batgirl projesini bıraktığını ancak DCEU ile bağlarının henüz kesilmediğine dair cümleler kurmuş. Yani hala %100 sis dağılmış değil gibi.

Olası başka haberler için gözünüz, kulağınız bizde olsun.

Dip Not: Adamın “çuvallamak” (orjinali “failed” idi) için bile daha “seksi” bir alternatif araması bile neden bu adamın Batgirl filmini yönetmemesi gerektiğine kanıttır diyorum.

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir