Marvel Evreninin En Güçlü 50 Karakteri /3. Bölüm

Başladığımız Marvel evreninin en kudretli ve güçlü 50 karakteri listesinin üçüncü kısmına geldik. İlk iki listeyi kaçırdıysanız bakmak için şuradan linke tıklayınız. 

şimdi 30-21 aralığına tekabül eden 3. Bölüme geçelim.


30- Goblin Force

Sınıf: Kozmik Varlık

Yaşayan herkesin hayatını mahvedip evrene zarar veren şeytani bir varlık olan kendisi Phoenix Force’un karşıtıdır. Hatta Phoenix Force’un bile onun yanında tek başına yetersiz kalacağı söylenir. Goblin Force Celestial, Phoenix ve Galactus gibi kozmik düzeydeki varlıklardan muazzam miktarda enerjiyi çekebilme yeteneğine sahiptir. Tam kapasitesi bilinmesede bu enerjileri tüketir ve kendine ekler.

29- Hunger

Sınıf: Kozmik Varlık

Hunger, evrenin dışında yaşayan evrensel bir parazittir. Tüm gerçeklerle beslenir. Hunger herhangi bir enerji ya da madde biçimini ve gerçekliğin yapısını yok etme yeteneğine sahiptir. Enerji patlamaları ona zarar vermez ve istediği taktirde onları emebilir. Tüm olayları bir gerçeklik içinde algılayabilir. Bu, dördüncü duvarı kırarak doğrudan çizgi roman okuyucusuyla tanışmayı ve sohbet etmeyi de içerir. Teknolojiyi manipüle edebilir.

28- The Marquis of Death

Sınıf:Omega Seviye Mutant

Clyde Wyncham çizgi romanın ötesinde gerçek dünyada var olmuş ilk ve tek mutantdır. Marquis of Death adını alıp sayısız yüzyıllar çoklu evrende terör estirmiştir. Kendisinin omega seviyesinin ötesi bir mutant olduğu düşünülmektedir. Multiverse’deki en güçlü varlıkların bazılarını bile yanında devede kulak bırakacak seviyede gerçeklik, zaman, mekan, madde ve enerjiyi manipüle etme yeteneğine sahiptir. Gerçeklik manipülasyonu ise onun ana gücüdür. Clyde, Marquis of Death olmadan önce bile güçleriyle mekânı ve zamanı manipüle edebilmiş ve alternatif gerçeklerden kötüleri kendi evrenine çekmiştir buna kudretli Galactus bile dahil olmuştur.

27- Franklin Richards

Sınıf: Omega Seviye Mutant

Franklin, Fantastik Dörtlünün Bay Fantastik ve Görünmez Kadın’ı olarak da bilinen Reed Richards ve Sue Storm’un oğludur. Kendisi omega seviyesinin ötesinde bir mutanttır ve genç yaşlarında bile evrendeki en kudretli varlıklardan biri olmuştur. Franklin, geniş gerçeklik bükümü güçlerine, psionik güçlere ve aynı zamanda evrenin temel güçleri üzerinde tam kontrol sahibi olan en güçlü mutantlardan bir tanesidir. Tüm gerçeklerin koruyucusu olan Roma, Franklin’in güç seviyesinin daha genç yaşında bile bir Celestial seviyesinde olduğunu söylemiştir. Gelecekte Galactus’u kendi yardımcısı yapmış ve 3 tane Celestial ile dövüşebilmiştir.

26- Never Queen

Sınıf:Kavramsal Varlık, Kozmik Varlık

Never Queen evrendeki tüm olasılıkları simgeleyen soyut kozmik varlıktır. Olabilecek her şeyi temsil eder. Eternity‘nin kontrastı olarak bulunuyor, marvel multi-evreni içinde var olan her şeyin düzenlemesi ve Eternity’nin aşığıdır. Kozmik farkındalık ile birlikte olabilecek veya gerçekleşecek her şeyi bilir. Bütün ölüm olasılıklarını ve geleceği görebildiği için sonsuz bir kederle birlikte varlığını sürdürmektedir. Varlıklara tüm kötü ve iyi geleceği bir anda göstererek bilinçlerinin pozitif ve negatif duygular altında ezilmesini sağlayabilir. Kendisi yeni sayılabilecek bir karakter olduğu için bu sıraya aldık listenin daha yüksek basamaklarına da çıkabilir.

25- Chaos War Hercules

Sınıf: Tanrı

Herkül, Zeus’un bir faniden olma yarı tanrı oğludur. Normalde Hulk’tan hallice bir abimiz olan Hercules’in Chaos War hikayesinde güç almış olan versiyonu listemize 25. sıradan girmeyi başardı. Kendisi bu versiyonunda Zeus’un ardından All-Father olmuş ve evrenin ötesinde Chaos King ile savaşmış ve aldığı yardımlar sayesinde onun genişlemesini durdurmuştur.

24- Demiurge

Sınıf: Eski Tanrı, Soyut Kuvvet

Demiurge birçok kültürde görülen Dünya’yı oluşturan ilaha eski Yunan tradisyonunda verilen addır. Marvel evreninde de benzer bir şekilde dünyanın oluşumunu başlatmış ve tanrıların şafağında Eski Tanrıları(Elder Gods) yaratmış olan kudretli varlıktır. Dünyanın biyosferinin canlı yaşam gücüdür. Kendisinin güçlerini almayı başaran Wiccan Marvel evreninin ötesinde tüm gerçeklikleri gören ve bulunan aşkın bir varlık olmuştur. Tüm multievreni yeniden yazabileceği söylenir.

23- Mad Jim Jaspers

Sınıf: Omega Seviye Mutant

Mad Jim Jaspers Earth-238 evreninden nigh-omnipotent gerçekliği bükme güçlerine sahip olan çıldırmış bir mutanttır. Gerçek kimliğinde adı Sir James Jaspers’dir ve bir dönem Birleşik Krallık başbakanlığı görevini de yapan İngiliz bir politikacıdır. Ona karşı verilen mücadelede tüm gerçeklik tahrip olmuştur. Earth-616 yani ana Marvel evreninde ise normalde olduğundan daha da fazla güce sahipti. Akıl bozukluğu olsa da kendisi bir dahidir ve belkide bilinen en güçlü mutant varlıktır.

22- Master Order& Lord Chaos

Sınıf: Kavramsal Varlık, Kozmik Varlık

Evrendeki iki karşıtlık olan Düzen ve Kaos’u simgeleyen iki kozmik soyut varlık. Kendileri kozmik skalanın en üstlerindedirler. Hizmetkarları olan In-Betweener ikisi arasındaki dengeyi korur ve o bile neredeyse Galactus kadar güçlüdür. Yeniden inşa olan Marvel evreninde bu ikili Living Tribunal’ı öldürmüşlerdir.

21- Chaos King Mikaboshi

Sınıf: Soyut Varlık ve Tanrı

Kaos Kralı ya da eski ismiyle Amatsu-Mikaboshi, kendisi Şinto(Japon)Tanrılarından biri olarak görülür. Japonlar onun Kötülük Tanrısı, Kaos ve Yıldızların Tanrısı olduğuna inansalarda, Amatsu-Mikaboshi bundan çok daha fazlasıdır. Aslında, Marvel Çoklu Evrenindeki en güçlü soyut varlıklardan biri olan Oblivion’un bir yönü ve ayrıca çokluevrenin %98’ini yutmuş ve özümsemiş bir güçtür. Kendisi evren gerçekliğinin ötesindeki boşlukta var olabilen tüm şeytan, tanrı ve kozmik varlıkları öldürüp güçlerini emmiştir. Skrull tanrılarını kölesi yapmış, Nightmare’i kendi diyarında öldürmüş, Lucifer ile savaşıp yenmiş, Impossible Man’i öldürmüştür ve nerdeyse tüm çoklu evreni yok edecek raddeye yaklaştığı Oblivion tarafından dile getirilmiştir.


Evet 3. bölümü de böyle bitirdik arkadaşlar 20-11 aralığını temsil edecek olan 4. bölüm önümüzdeki günlerde sizlerle birlikte olacak. Yazıyı paylaşmayı ve yorumlarınız ile destek olmayı unutmayınız.

50-41 aralığını listeleyen 1. makaleye gitmek için -> tıklayınız.

40-31 aralığını listeleyen 2. makaleye gitmek için -> tıklayınız.

Derleyenler: Utkan Aktaş ve Tarık Berk Gündüz

Yazıyı izin alınmadan vede orijinal linki paylaşılmadan üstlenenler hakkında hukuki yaptırım uygulanacaktır. Tüm hakları saklıdır. @kahramanbaykus.com

Ascalon Yazar:

4 Yorum

 1. umut
  29 Mayıs 2018
  Yanıtla

  heryerde eski listeler var
  god doom kaçıncı sırada acaba 🙂

 2. 8 Ocak 2019
  Yanıtla

  classic doktor strange Captain Universe Hulk hela gibi isimler nie yok bunlar çok güçlü die biliyorum bkaç isim daha var ama aklıma gelmedi adam warlock falan ve bide chaos war savaşı anlatırmısınız yada bilgi verirmisisniz formlarda degil ama teşekkürler :d

  • 9 Ocak 2019
   Yanıtla

   Hocam, Classic Doctor Strange’i sormuştunuz zaten ve cevapladım. Captain Universe Hulk ise featless, Captain Universe’ün kendisi bile neredeyse featless zaten. Hela deseniz. Skyfather Odin’in zar zor 50. sırada olduğu listede onun aşağısında bir hell lord olan Hela’nın listede olabilmesi imkansız gibi bir şey.

   Chaos War ile ilgili bilgi forumumuzda var 🙂

 3. 14 Ocak 2019
  Yanıtla

  valla hocam o kadar aradım ama bulamadım forumlarda kaos savaşını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir