ITO JUNJI: COLLECTION ANİMESİNİN CAST LİSTESİ BELLİ OLDU

Ünlü korku/gerilim çizer ve yazarı olan Junji Ito’nun pek çok eserinden uyarlama olacak olan televizyon anime serisi Junji Ito Collection‘ın ses aktörleri salı günü duyuruldu.

  • Yuji Mitsuya, Sōichi olarak
  • Hiro Shimono, Oshikiri olarak
  • Kaori Nazuka, Yūko olarak

Yönetmen ve karakter tasarımcısı Shinobu Tagashira yukarıdaki görseli hazırladı. Görselde Ito’nun eserlerinden altı farklı karakter bulunuyor. Fuchi (Fashion Model), Tohru Oshikiri (Oshikiri Idan), Tomie (Tomie serisi), Sōichi (Sōichi serisi), Kavşaktaki Yakışıklı Adam (Shibito no Koiwazurai) ve Yūko (“Namekuji Shōjo).

Anime de 11 ciltlik Ito Junji Kessaku-shu (Junji Ito Masterpiece Collection) mangasından ve Fragments of Horror kitabında bulunan Ito’nun çeşitli hikayeleri uyarlanacak. Hangi öykülerin uyarlanacağı hala açıklanmadı ve görselin paylaşıldığı sitede görselde bulunan karakterlerin bile animede bulunup bulunmayacağının belli olmadığının notu düşüldü. Şovun seyirci için tam bir sürpriz olması için yapımdan sorumlu ekip elinden geldiğince bilgi vermekten kaçınıyor.

Daha önce dediğim gibi Studio Deen imzalı olacak bu projede Shinobu Tagashira (Diabolik Lovers) karakter tasarımları ve yönetmenlik işini üstleniyor. Kaoru Sawada (Diamond Daydreams) senaryoları hazırlıyor. Hozumi Gōda ses yönetmeni olarak görev yapıyor ve müzikler Yuuki Hayashi (My Hero Academia) tarafından besteleniyor. 2018 yılının kış sezonunda yayına başlayacak.

Daha önceleri Ito’nun ünlü işlerinden Uzumaki ve Tomie‘nin korku film uyarlamaları ve Gyo serisinin de ova uyarlaması olmuştu. Junji Ito sadece Japonya ile kalmayıp bütün dünyadaki sayılı korku yazarlarından biri haline geldi. Eisner adaylıkları bulunan Ito’nun büyük ses getirip Konami tarafından iptal edilen Silent Hills projesinde Hideo Kojima ve Guillermo del Toro‘ya yardım ettiği ortaya çıkmıştı.

Ito’nun çeşitli eserleri İngilizceye olarak viz media tarafından kazandırılırken, Türkiye de ise Gerekli Şeyler yayın evi tarafından 3 cilt olarak Uzumaki serisi Türkçe basılmıştır.

Son olarak Ito yakın zamanda ünlü Japon yazar Osamu Dazai’nın klasik romanı İnsanlığımı Yitirirken’den (Ningen Shikkaku) esinlenerek yeni bir mangaya başladı.

İleri bir zamanda duyurabilecek gelişmeler için bizlerle kalın.

Ascalon Yazar:

Tek Yorum

  1. Utsuro
    31 Ekim 2017
    Yanıtla

    İlginç bir seriye benziyor. Haber için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir