Günün Geek Haberleri: Spider-Man ve Guardians of the Galaxy

Yönetmen James Gunn Kovuldu

Galaksinin Koruyucuları 1 ve 2’nin yönetmeni ve metin yazarı olan, hali hazırda 3. filminde yönetmenliğini yapacak olan James Gunn‘ın geçmiş yıllarda yazdığı ofansif twitler ortaya çıkınca Disney tarafından ünlü yönetmenin işine son verildi.

James Gunn her ne kadar pedofili ve tecavüz gibi hassas konularda şakalar yaptığı geniş çaplı twitler için özür dilese de Walt Disney Stüdyolarının Başkanı Alan Horn cuma günü Gunn’ın işine son verildiğini açıkladı. Başkan şu açıklamaları yaptı.

“James’in twitter’ınde keşfedilen saldırgan tutumlar ve ifadeler savunulamaz”

“Onlar bizim stüdyomuzun değerleri ile tutarsızlar, ve onunla olan iş ilişkimizi kopardık.”

Got2 gibi kötü bir filmden dolayı bu haberi çok iyi karşıladığımızı söyleyebilirim.


Örümcek Adam Venom Film Evreninde Var mı?

Spider-Man olmadan bir Venom filmi yapmak kulağa oldukça garip geliyor. Karakterlerin kökenleri birbirleriyle oldukça iç içe ve yakından bağlantılıdır, ancak Sony ve Marvel Stüdyoları olağan dışı bir ortaklığa sahip olduğundan, Tom Holland‘ın Örümcek Adamının Ruben Fleischer‘ın Venom filminde görünmesi beklenmiyor.  Ama San Diego Comic-Con‘da yönetmenle yapılan bir röportajda kendisine Spider-man’in Sony’nin yaratacağı evrendeki mevcudiyeti sorulunca şu cevabı verdi:

”Herhangi bir gerçek Venom fanı onu Spider-man‘in karşında görmeyi çok ister. Bu yüzden bir noktada bunun gerçekleşeceğini düşünüyorum.”

Yönetmenin ve belkide Sony’nin aklında çeşitli düşünceler bulunuyor. Venom’un ardından düşünülen Silver and Black filmiyle Spiderman mitosundaki karakterleri kullanmayı niyetli olduğunu gösteren Sony elbet bir yerde bu Tom Holland olmasa da Örümcek Adam’a ihtiyaç duyacak. Şuan Joaquin Phoenix’in solo Joker filmi bile tartışmalı bir konuyken Venom, Silver Sable ve Black Cat gibi karakterleri seyircinin nasıl karşılayacağı oldukça merak konusu.

Gelişmeler için bizimle kalın.

Ascalon Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir