Geoff Johns Yeni Projelerle Dönüyor !

Geoff Johns, DC Şirketinin başkanlığı, CCO mevkisi ve Warner Bros baş danışmanlığı görevlerini yoğun yazarlık işleri için bırakmış oldu. Ve bu uğurda 3 büyük proje ile döneceği söylendi. Bunlar;

    • Shazam
    • 3 Joker Dergisi
    • Yepyeni bir basım (The Killing Zone)

Shazam gerçekten Rebirth sonrası dönemde beklenilen bir isimdi buna el atılması iyi olmuş.Ve Shazam en son Johns’un yazdığı Darkseid War vakasında Tanrıların Tanrısı lakabı ile daha önce hiç olmadığı türde bir karakter olmuştu ve sonra ona ne olduğunu hiç öğrenememiştik.3 Joker dergisi ise büyük ihtimalle yine Johns’un yazdığı Darkseid War vakasında vede DC Rebirth: The Clock is Ticking tek sayısında bahsettiği 3 farklı Joker olduğu gerçeği üzerine eğilecek ve hikayeyi tek dergiden götürecek gibi gözüküyor. Yeni basım işinin detayları ise bilinmiyor. Tek bilinen “The Killing Zone” adlı bir eser olacağı. Acaba burada “The Killing Joke” adlı esere bir gönderme var mı? Düşündürüyor… 3 Joker hikayesinde ise çizer Jason Fabok ile çalışacağı belirtildi.

Umarım her şey gibi bunları da Metal ve DD Clock vakalarına bağlama çabasına girmezler. Doğal götürürler. Yoksa bu sürekli çok büyük event yapalım, hep olaylı işler yapalım kafası ile Marvel‘ın son patlaması gibi patlarlar, bir reboot daha yerler diye düşünüyorum.

Başkanlıktan ayrıldı çünkü yazacak olayını da şahsen çok anladığımı söyleyemem bana biraz hikaye geldi. WB ile çalışmaları pek iyi gitmediği bilinen bir gerçekti. Orayla mesafe koyabilmek adına buradaki yetkilerinden de geçici süreliğine vazgeçmiş olabilir.

Gelişmeler için bizimle kalın.

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir