En Güçlü 12 Superman Versiyonu (2. Kısım)

 

Listeye kaldığımız yerden tüm heyecanı ile devam ediyoruz. Daha şimdiden güneş sisteminden -> çoklu galaksi seviyelerine varan Superman türevlerini geçtik ve önümüzde hala çok güçlü hatta en güçlü olduğuna inandığımız 6 Superman versiyonu var işte karşınıda:

Liste – 8 Ağustos 2018 tarihinde güncellenmiş Kal Kent geriye alınmıştır.
– 10 Eylül 2018 tarihinde güncellenmiş SP1M kısmı genişletilmiştir.

-En Güçlü 12 Alternatif Superman Versiyonu // 2. Kısım-


6. Kal Kent :

Potensiyel Yıkım ve Dayanma Gücü: Galaksi + -> Çoklu Galaksi (Süper Güneş Altında iken)

Bizi sıkı takip edenler ve de En Hızlı 12 DC Comics Karakteri listemizi okuyan ya da videosunu izleyenler Kal Kent’i tanımışlardır. Kendisi Günümüz dünyasının 853. Yüzyıl da Superman ismini ve dünyanın koruyuculuğu görevini ele almış başka bir zaman dilimine ait bir Superman. Clark‘ın uzak torunlarından biri denilebilir ama Clark değil .

Kal Kent oldum olası en güçlü Superman versiyonlarından biriydi ancak bedeni 5. Boyut Cini kanı barındırmaya başladıktan sonra daha da bir güçlendi. DC Evreninin gördüğü en çok yönlü güç setlerinden birine sahip. Yalnız şunu belirtlememiz gerek Kal Kent, Super Güneş denen devasa güneşin olduğu çoklu galaktik sistemde gerçekten çok güçlü. Süper Güneş’in uzağında bir altındaki Gümüş Çağ Superman’den güçsüz düşünülebilir.

Superman’in yapabildiği her şeyi en az 5-10 kat fazlasıyla yapabiliyor olmasının yanı sıra. Bu Superman türevimizde:

Olacak olanı sezme, telepati, telekinesi, manyetik alan kontrolü, madde manipülasyonu, Teknolojik Dahilik, Radar Algısı, Sonic Çığlığı, Psişik olma, ölümsüzlük, Yer Çekimi Kontrolü, Enerji Kalkanları ve Alanları yaratma, Enerji Manipülasyonu, Astral Seyahat ve Gösterim, Tehlike Sezgisi, Yoğunluk Kontrolü, Hipnoz, Boyutsal Manipülasyon, Evrensel Farkındalık (Silver Surfer gibi Evrene dair hemen her türlü sır ve detaya vakıflık ve evrenin her hangi bir yerinde olan vakadan haberdar olma durumu), Duygu Kontrolü, Elektronik Enerji Kontrolü, Saykik Güçleri, Her Dili konuşabilme, zaman yolculuğu, hava durumu kontrolü, irade gücüne dayalı yapılar oluşturabilme, vibrasyon dalgaları yaratma , vs vs vs.

Superman, Mr. Majestic, Weather Wizard, Martian Manhunter, Doctor Fate, Cyborg, Highfather aynı bedeni paylaşıyormuş gibi geliyor insana. Ve bu korkutucu. Şansımıza Kal abi iyilerden.


5. Composite Superman :

Potensiyel Yıkım ve Dayanma Gücü: Galaksi+ –> Evrensel

Burada da bir başka karışım karakter var aramızda. Bu karakterin en popüler dönemi Gümüş Çağ idi o zamanlar için Superman ve Süper Kahramanlar Lejyonu’nun en büyük ve en korkunç düşmanı idi.

Bu karakter, bedeninin yarısı birebir Batman, diğer yarısı ise birebir Superman olan bir görünüşe sahiptir. Güçlerine gelirsek. Kendisi Legion of Super-Heroes ekibindenki “herkesin” güçlerine sahiptir. Bu ekibi tanımayanlar için bu etkileyici gelmemiş olabilir ama bu ekip DC Evreninin en becerikli ve de önemli karakterlerinden bazılarını barındırır. Bunların hepsinin becerilerine sahip olmak demek şöyle bir şey oluyor ;

Saturn Girl -> Akıl Okuyabilir, İlüzyonlar Yaratabilir, Telekinesi ile nesneleri hareket ettirebilir, Telepatik Ataklar yapabilir.
Dawnstar -> Işık hızından hızlı uçabilir ve hemen her şeyi takip edip izini bulabilir
Lightning Lad -> Elektriğe hükmetme ve onu üretme gücü
Brainiac 5 -> Süper Zeka ve Öngörü Becerisi
Cosmic Boy -> Metalleri ve Manyetik Alanları Kontrol Etme Gücü
Ultra Boy, Mon-El, Red Star, Supergirl gibi karakterlerin süper güç, hız, ısı bakışı, uçma, dayanıklılık gibi becerilerini alabilir
Phantom Girl gibi nesnelerin içinden geçebilir
Element Lad gibi istediği elemente dönüşebilir, istediği alaşım ya da bileşikleri yaratabilir
Collosal Boy gibi bedenini devasa boyutlara büyütebilir ya da Shrinking Violet gibi böcek seviyelerinde küçülebilir.
Elastic Lad gibi bedeni esneyebilir ve fiziksel darbelerden zarar görmez. Chameleon Boy gibi şekil değiştirebilir. Vs vs vs vs Daha sayamadığımız bir ton Lejyon üyesi kahraman var. Bu adam hepsinin güçlerine sahip.

Ve Superman ile Batman’in ortak bedenine ve zekasına sahip ?!?!?? Ve Listemizin daha yukarılarında göreceğimiz “Gümüş Çağ” Supermani’nin ezeli düşmanı ve rakibi. Yani Gümüş Çağ güç seviyelerinde bir karakter.

Başka bir şey dememe sanırım gerek yok.


4. Gümüş ve Bronz Çağ Superman :

Potensiyel Yıkım ve Dayanma Gücü: Galaksi++ –> Evrensel+

İşte sağda solda gördüğünüz eski,retro çizimli abuk Superman güç vede featlerinin sahibi. Ne mi bunlar ?

 • Gezegenleri zincirleyip, güneşin yörüngesine dizmek
 • Bir hapşırığı ile koca bir güneş sistemini mahvetmek
 • Kriptonit Yemek
 • Salise bile denmeyecek sürelerde galaksiler arası atlamalar yapmak
 • Hipnoz
 • Telepati
 • Şekil Değiştirme
 • Güneşimiz gibi Dev Yıldızları süper nefesi ile dondurma
 • Sonsuzluğun Sınırlarını Aşma ve Zorlama
  ve daha niceleri.

Karşınıza çıkabilecek en zahmetsizce, sakıncasızca güçlü ve dominant karakterlerden biri.

İşin tuhafı eğer Silver Age Supermanimizin eline bir de “The Sword of Superman” adlı evrenin en güçlü silahlarından birini de verirsek bu bir üstündeki katılımcıyı da rahatça eleyebilir.  Hatta o olmadan bile daha güçlü olabilir ancak Kal Kent beşinci boyut cini kanı taşımaya başladıktan sonra sınırlarını pek öğrenemedik. O sebeple onu bir üste aldık.


3. Beyaz Fener Superman :

Potensiyel Yıkım ve Dayanma Gücü: Galaksi+ –> Evrensel+

Beyaz Fener Güç Yüzüğü ve Beyaz Işık Varlığı (The Entity) tüm duygusal renk spektrumu içerisinde en çok güç barındıranıdır çünkü diğer renkler gibi bir duyguyu değil bir durumu temsil eder ve bu da yaşamdır. Tıpkı siyahın (Siyah Fenerler) ölümü temsil etmesi gibi ama ondan çok çok daha güçlüdür. Superman’de geçici bir süreliğine de Beyaz Fener olmuştu ve hali hazırda çok çok güçlü olan bu varlığın Beyaz Işığın Gücüyle Tanrısal seviyelere ulaştığını tahmin edebiliyoruz.


2. Superman Prime One Million :

Potensiyel Yıkım ve Dayanma Gücü: Çoklu Galaksi+ –> Evrensel+++

“Benim Evrenime hoş geldin” diyen aşmış bir Superman.

Superman’in bu versiyonu ile ilgili bizlere bir kaç istek gelmişti. Tanıtır mısınız ? diye. Bu listeyi bahane ederek siz ufaktan anlatalım nedir bu Superman Prime 1M yani diğer adıyla Golden (Altın) Superman.

Lois’i yaratırken.

Bu Superman versiyonu One Million Evreni Kal-El’in 853. yüzyıl dünyasındaki hali denilebilir kısaca. Yani binlerce yıllık Superman olarak tecrübesi ve de Sarı Güneş Radyasyonu ile geçen bin yıllara sahip olmak onu zaten inanılmaz güçlü yapmıştı bu yüzden adı Superman Prime idi. Ancak Superman sevdiği ve tanıdığı herkes ölünce boşluğa düşer ve dünyayı savunma ve doğru olanı savunma görevini oğlu Superman Secundus‘a bırakır. Superman ise yüz yıllarını dünya ve diğer galaksiler, evrenler, boyutlar arasında geçirir hatta 700. yüzyıl ile 853. yüzyıl arasında 15.000 yıldan fazla bir zamanı güneşin içerisinde geçirir. Superman yeni Yalnızlık Kalesini(The Fortress of Solitude) Güneşin içinde inşa eder ve içinde yaşayan Superman’in enerjisi ile bu güneş Süper Güneş’e dönüşür ve bu süper sarı güneş ışığı ile büyüyen Clark’ın torununun torununun torunu…. şuna uzak torunu diyelim. Uzak torunu olan Kal Kent bu sayede standart bir Superman’den çok daha güçlüdür ve yeni güçleri vardır. Kendisi bir kaç sıra arkamızda kaldı hatırlarsanız. 15.000 yıllık güneş banyosundan sonra evren çok değişmiştir. Kendisi de öyle hayal edilemeyecek güçlere vakıf olmuştur. Kendisi cevaplanamayan soruları cevaplamış, DC Evreninin iç sınır duvarları olan Kaynak Duvarını (Source Wall) aşmış, The Source‘un gücünün bir kısmına nail olmuştur. Aslında bunu Source Wall’ı direkt geçerek yapmaz. Source’a erişimi olan başka bir yere girerek yapar. Hikayeye göre Superman “Çarparak cennetin kapısından içeri düştü. Ve döndüğünde bambaşka bir şeydi” denir. Cennetin Kapısı demek DC evreninde baş melek Michael tarafından yönetilen Tanrılar ve Melekler katıdır ve Source’a buradan da erişebilirsiniz. Ancak biri içeri zorla girdi mi Pax Dei adlı savaşçı melek orduları ya da daha kötüsü Michael Demiurgos’un azabına uğrar. Ancak Michael ya da DC Tanrısı The Presence’ın rızasını alanlar oradan içeri girebilir. Superman geri dönebildiğine ve döndüğünde gözleri bembeyaz parladığına göre Superman, Source’un gücüne layık oldu demektir. Zaten orada Superman için “Var olan meta-insanların en kudretlisi” deniliyor.

Akabinde Kendi “Superman Dynasty” adlı evrenini yaratmıştır. Lois‘in DNA örneğinden yepyeni kendi görünümünde yeni bir Lois, kendine bir eş yaratır. (kendisi altın ile kaplı bir clark kent/superman heykeli gibi dururken yeni lois de gümüş kaplı lois lane heykeli gibidir.) Solaris gibi süper güçleri olan Biyonik bir güneşi (Galaksi Seviyesinde bir tehdit olan Sahte Güneş) bir varlığa tek attı.

Tanrısal güçlerini ve yeni becerilerini ve aşmış bir karaktere dönmesini bir kenara bırakırsak kendi standart Superman güçlerinin ne kadar arttığı ile ilgili bir fikriniz var mı ?

1986 yılındaki ilk Crisis sonrası ve 2011 Flashpoint öncesi (Post-Crisis <-> Pre-52 denen zaman aralığı) dönemde yaşanan bir vakada Superman 15 dakika güneş banyosu yapınca güçlerinin 3 kat arttığı söylenmişti. Peki 15.000 yıllık banyo ne yapardı ? Bu Superman’in güçlerini yaklaşık 1.6 milyar kat daha arttığı anlamına gelir.

Superman Hanedanlığının Yaratıcısı ve En Güçlüsü
Son Yeşil Fener Güç Yüzüğünün Sahibi

Superman’in normal halinde hesaplanan “standart” denebilecek değerleri ise şöyle

Kaldırma Gücü= 6.6 Quintillion Ton
Saldırı Gücü = 15.8 Undecillion Megatonluk Fors
Hız= 17 milyar mil/saat ( Işık hızının bir kaç katı)
Dayanma Gücü= Superman Big Bang’e eş değerde denen bir patlamadan sağ çıkmışlığı var ama bu abartı bir an idi o sebeple standart değerlerinden devam ediyorum. Pek çok kez supernova patlamalarından sağ çıktı genel süper nova forsu standartı 10 octillion megatonluk Fors diyebiliriz.

Superman’in ısı bakışları için güneşin çekirdeğinden daha sıcak ve isterse bir gezegeni eritebilir denmişti. Güneşin çekirdeği 15 Milyon derece (Celcius) sıcaklığa sahip.

Şimdi tüm bunları 1.6 milyar ile çarpabilirsiniz. ?

İşin enteresan yanı ise şu en başından beri hesaplamamızda bilerek bıraktığım bir hata vardı. Bu neydi ?

Superman güneş içerisinde iken gücü 2-4-6-8 şeklinde artmıyordu ki ?

15 Dakikada 3 kat mı güçlendi ? Bir 15 Dakika koyup 30 a tamamlayınca 3+3= 6 kat güçlenecek mi demektir ? Çünkü biz hesabı böyle yaptık. Ama aslında bu yanlış ! Çünkü Superman 15.000 yıl güneş banyosunda kalırken her 15 dakikada bir Güneşten ayrılmıyor. Sürekli orada. O sebeple aslında hesap böyle olmalı

15 dakika -> 1×3 = 3 katı
30 Dakika -> 3×3= 9 katı
45. Dakika -> 9×3 = 27 katı
1 Saat -> 27×3 = 71 Katı

Biz ise 30. Dakika’da 6 katı, 45. Dakika da ise 9. katı olacak şekilde hesapladık.

Nitekim değil 1.6 milyar, yüzlerce milyar daha fazla güçlenmiş demek bu.

Şimdi size yukarıda verdiğim rakamları 500 Milyar gibi büyük rakamlarla çarpın ??

Ve Standart Superman güçlerine gelen yüzlerce milyar kat artışının üzerine birde evrenler yaratma, madde ile oynayabilme, gerçekliği bozma, zihin okuma, kozmik farkındalık ve daha sayamayacağım diğer pek çok tanrısal gücü ekleyin… Ha unutmadan ekleyelim. Ayrıca 15.000 yıl sonra geri döndüğünde etrafta hiç bir Yeşil Fener kalmadığını ve geriye kalan son Yeşil Fener yüzüğünün onu seçtiğini de hatırlatalım. Son yüzüğe sahip olmanın şöyle bir güzelliği var. Normalde Yeşil Işık Spektrumu Güç Bataryası (Oa gezegenindeki) barındırdığı gücü on binlerce yeşil fenere ve gardiyanlara dağıtıyordu. Şimdi kimse yok tüm bu güç Superman’e gidiyor !!!

 

Yani o 500 Milyar sizi 1 Trilyon yapın yukarıdaki rakamlarla çarpın isterseniz. Ve Tanrısal Güçler verin.

İşte karşınızda Superman Prime One Million arkadaşlar.

Peki Neden 1. değil, bizi ve tüm geek toplumunu kıllandıran tek bir olay yüzünden. Lois Lane’i yaratırken DNA Örneği gerekmiş olması. Gerçek bir omnipotent (her şeye kadir) karakterin buna ihtiyacı olmazdı. Bu sebeple iki ayrı fikir doğdu.

1.si SP1M (superman prime 1 million) zamanla omnipotent bir karakter oldu. İlk çıktığında güçlerinin sınırlarını bilmemekte idi ve The Presence ile olan tecrübesinden sonra gerçek potansiyeline erişti.

2.si SP1M omnipotent değildir çünkü DNA örneğine ihtiyaç duymuştur bu da istediği her şeyi yaratamadığı anlamına gelir bu sebeple güçlerinin sınırları vardır der.

İki tarafta haklı varsayımlara sahip. Nitekim çok fazla bir gösterimi olmadığından bu versiyonu 2 numarada bırakıyoruz.


1. Thought Robot

Potensiyel Yıkım ve Dayanma Gücü: Çoklu Evrensel+ –> Hiper Evrensel+

Mandrakk’ı yenerken.

DC Multiverse’ün (çoklu evrenlerin) gözcüleri ve koruyucuları olan Monitor Irkının kendi içlerinden çıkan isyankar kan emici kara monitor Mandrakk ( Dax Novu) ‘e karşı gelmek adına Monitörler, Superman’den esinlenerek onun süretinde ve onun güçlerine sahip bir robot yaratırlar. Fakat her ne kadar robot Monitorlerin gözetiminde olsa da esas yaratıcısı Mandrakk’ın kendisidir ve Ultraman ile  Superman’in zihinlerini bu robotun içine füzyon eden varlık da Captain Adam’ın ta kendisidir. Ancak bu robot Superman’in standart güçlerinin haricinde neredeyse sınırsız güce sahiptir. Ve kendini her türlü ortama, güce, duruma ve mekana adapte edebilir. Bazı kaynaklarda “Cosmic Armor Superman” olarak da geçer.

Çoklu Evrenlerin ve kainatın kumaşına dokunabilen. Parmağının ucunda araflar beliren yüce varlık

Superman’in 4. Boyuta hakim ve tamamiyle düşüncelerden oluşan robot formu diyebiliriz.

Esas Madde olan Superman ile Anti-Madde Ultraman‘in zihinlerinin çakışması sonucu bu iki varoluş tek bir varoluşa evrilir ve bu süreçte daha güçlü ve dominant olan Superman’in görünüş ve zihin olarak devraldığı bu var oluşu, Monitörler tamamıyla düşüncelerden oluşan bir zırh ile  somutlaştırırlar ve ortaya gücünü dialektik, olasılık, anılar, simetri ve benzeri kavramlardan alan bu robot açığa çıkar.
Monitörler tarafından, Kara Monitör ile savaşması için yapılmış bir kıyamet silahı sizin anlayacağınız.

Bu robot yüce yaratıcının, boş sayfanın doldurucusunun farkındadır. Yani yazar Grant Morrison‘ın. Multiverse dışında bile var olabilir. Yazarın nefes alış verişini duyabilmektedir. Farkındalığı ve kozmik sezgileri pek çok tanrısal karakterin çok çok üstüdür.

Güçlerini tek tek saymayacağım. Çoklu-Evren ve ötesi bir karakter, DC’nin en güçlü varlıklarından birisi. Ve daha mühim olanı ise Thought Robot‘un hamuru Superman’in kendisi olduğundan tıpkı Superman gibi istediği kadar güçlü olabilene kadar gelişme potansiyeli vardır bir de bunun üstüne kozmik adaptasyon gücünü ekleyince. Thought Robot Superman’in varoluşta geçirdiği zaman boyunca ve başından geçen her yeni tecrübe ile beraber daha da güçleneceğini daha da genişleyeceğini bilebiliyoruz.

Bu sebeplere dayanarak güçleri sınırsıza yakın hatta sınırsızdır diyebiliriz.

 

 


Okuduğunuz için Teşekkürler. Sizler için iki kısım halinde “En Güçlü 12 Superman Versiyonu” nu inceledik. Bu ay içerisinde ya da gelecek ay başında bu metni video olarak youtube kanalımızda bulabilirsiniz.  Yazının 1. Kısmına gitmek isteyenler için buraya link bırakıyorum.

Sonuç olarak Superman kendi başına, kendi gerçekliği ve zamanında zaten çok çok güçlü ve farklı enerji türevleri ve duygular ile bu güç üzerinde oynamalar olabiliyor. Bir de bunun üstüne alternatif ya da potansiyel Superman türev ve versiyonlarını ekleyince karşınıza DC Evreninin en güçlü varlıklarından bazıları çıkıyor.

Ve buradan Dragon Ball takipçilerine üzülerek bildiriyoruz ki. Goku‘nun ve DBz Evreninin Superman’e yetişmesi için daha bizilyonlarca fırın ekmek yemesi gerekecek gibi duruyor. Her yıl yeni bir mod getirseler dahi durum bu maalesef.

Yazı ile ilgili fikirlerinizi, paylaşmak ve eklemek istediklerinizi bizlere bildirmekten ve ulaştırmaktan çekinmeyiniz. Sitemize ve Youtube kanalımıza desteklerinizi sürdürmeniz dileğiyle. Hepinize iyi günler.


Kaynaklar: DC Comics Yayınları, DCwikia, Comicvine
Derleyen: Utkan Aktaş

Bu yazıyı yazar ya da sitenin adı belirtilmeksizin, sorgusuzca farklı platformlarda paylaşanlar hakkında hukuki işlem talep edilecektir. Tüm Hakları Saklıdır. kahramanbaykus.com

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

9 Yorum

 1. 27 Haziran 2018
  Yanıtla

  Aga bu cosmic armor supermani yaratanlar yani monitor ler madem bu kadar kudretli bi varlik yaratmislarsa kendileri daha guclu olmali peki neden dc en guclu 50 siralamasinda yoklar bana onlarin gucunden bahsedebilirmisin bide cevap verirsen bi sorum daha olacak

 2. adnan
  13 Haziran 2019
  Yanıtla

  hocam goku’nun böyle muazzam karakteri yenmesi tabiki imkansız ultra instinc ve hakai bile baş edemez gibi. Ama iş burada bir sorun var goku süperman gibi doğuştan steroid basılmış bir karakter değil, zayıf başlayıp güçlenen bir karakter. Akira toriyama isterse goku’yu supermanden daha güçlü yapabilir, bir kaleme bakar. Ama ben buna salakça derim, ki süpermanin bu güçleri bile saçmalık derecesinde. One punc man karakterine bakalım mangaka tek yumrukla tüm rakiplerini yenecek türde bir karakter yazmış, ben gokuyu yenemez diyemem çünkü adamın tek yumrukla rakibini öldürme gücü var, bu süperman için de geçerli, şimdi sonucu siz düşünün..

  • 14 Haziran 2019
   Yanıtla

   Öncelikle zahmetedip yorum yazdığın için teşekkürler Adnan kardeşim.

   Goku’nun yenmesi imkansız değil, dediğin gibi bunlar hep yazar işleri. Kaleme bakar ama bu iki taraf içinde geçerli.

   Goku karakteri, Superman’den esinlenilmiştir. İkiside uzaydaki başka güçlü bir gezegenden dünyaya gelir ve o dünyada güçlenirler. Yani çocuk Goku bile dünyadaki dövüş sanatları turnuvasında herkesi madara edebiliyordu. Goku da doğuştan steroid basılmış aslında ve Superman de güçlerini yıllarca çalışarak öğreniyor bu yanlış bir algı.

   Superman’in gücü saçmalık derecesinde değil, bir sürü Superman versiyonu var ama en güçlüsü bile DC’de Top 10 e giremiyor oradan hesap et.

   Saitama’ya gelince o “gag hero” yani “şaka kahraman” dediğimiz türden biri, nasıl marvel comics’de squirrel girl herkesi yeniyor, sadece sincap güçleri ile. Onun gibi dikkate alınmaması gereken bir durum 😀

 3. 24 Nisan 2021
  Yanıtla

  Superman’in Doomsdayden bir şekilde virüs alarak yavaş yavaş Doomsday’e dönüşmüş hali olan SuperDoom versiyonunu da bu listede görmek isterdim.
  Birde Superman’in Yeni Tanrı versiyonu olan Güç Tanrısı halini de listeye eklemelisiniz bence.

  • 25 Nisan 2021
   Yanıtla

   Açıkçası ikisi de çok anlık olan şeylerdi ve de güç seviyesi olarak bildiğimiz Superman’den çok uzak ya da daha özel bir şey göstermediler o yüzden daha enteresan olabilecek olanları koymaya gayret ettik. Ancak bu güze lhatırlatma için teşekkürler.

 4. 14 Temmuz 2021
  Yanıtla

  Bence CAS süperman sayılmaz adam kripton li değil ki bir robot o zaman en güçlü Thor sıralamasına Thor buster ı da koyalım ki ilk 20 ye giremez ben CAS i bir Süpermen formu olarak görmüyorum

  • 19 Temmuz 2021
   Yanıtla

   Thorbuster örneği çok alakasız. Superman baz alınarak yapılıyor o robot ve bildiğimiz tüm featlerinide robotun zihnini, Superman yönetirken görüyoruz.Nitekim alternatif bir versiyon. Thorbuster, Thor’un bir alternatif versiyonu değil.

 5. 1 Şubat 2022
  Yanıtla

  Hayır yani kimin kontrol etiği önemli değil CAS bir zırh Thor buster da bir zırh ve Thorbuster da thordan baz alınarak yapılıyor aynı zamanda CAS i Superman kendi başına kontrol etmiyor yanında adını unutugum biri daha vardı aynı zzamanda CAS hyperversal değil outversal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir