DC:Rebırth Sonrası Dönmesini İstediğimiz 15 DC Comıcs Kahramanı

         DC Rebirth dönemi başladı ve bir yılı devirdi ve de pek çok şey hala gizemini korumakta. DC’ nin öze dönüş çabası olarak yorumlanabilecek bu harekette Wally West‘i geri getirmek, Titans ekibini toplamak, Ted Kord’ u geri getirmek gibi pek çok öze dönüş hamlesi oldu. Ama bir yandan da çok bir değişiklik olmadı. Superman ve ailesinin; Superman, Action Comics, Supergirl, Super Sons, Justice League, Super-Man, Superwoman gibi 8 adet serisi var ?! Lois’in superwoman olması ya da Kenan Kong adlı bir asyalı Superman olması gerekli miydi  ?

Bunların öz ile alakası var gibi durmuyor. Ya da Batman’in keza arkadaşı Superman gibi beşten fazla serisi olması ama hiç birinde sözünün geçmemesi gibi özünden uzak hareketler var.

Açıkcası ben bu yazıyı Rebirth daha yeni ortaya çıktığında yazmıştım. Fakat bir yıl sonra hiç bir şey değişmediğini görerek aynı şekilde geri yayınlamak istiyorum. Burada olan karakterler ya piyasada hala yoklar ya da varlar fakat gerekli ekran zamanı verilmiyor diyelim.

Nitekim geri getirildikleri takdir de, kısa vadede dönmelerinin DC Comics Evreni ve de hayranları için en iyisi olacağını düşündüğümüz 15 unutulmuş DC Comics karakteri ya da ekipleri kimlerdir ?

Geri Sayım olarak ilerleyeceğiz ! Hazır mısınız ? Öyleyse baş-la-ya-lım !


16 – Blue Devil(Bonus)

Dan Cassidy, Blue Devil adlı bol görsel ve fiziksel efektlerin olduğu bir filmin efektleri ve de dublörlük işlerini idare etmesi için kiralanmış biriydi. Blue Devil karakteri için tasarladığı harika kostüm çok güçlü, hızlı ve de dayanıklı idi. Şans eseri, filmin “Blue Devil” adı yüzünden oraya çekilen bir iblis olan Nebiros etrafa saldırmaya başlar. Fakat, geliştirilmiş Blue Devil zırhı ve kostümü ile son çare de olsa iblis ile savaşır Dan.

Akabinde, İblis, onu normal bir insandan güçlü görür ve de boynuzlu, gotik duruşuyla onu başka bir iblis, zebani zanneder. Ve rakibinin doğaüstü mistik güçlerini emen bir saldırı yapar. Fakat ortada emilecek bir güç olmadığından saldırı ters teper ve Dan’e mistik zebani güçlerini kazandırır. İyilik için savaşan bir şeytan bir zebani olarak da Blue Devil,  DC Comics evreninde özgün ve de önemli bir yer kazanır.

DC: Rebirth kadro resminde bir diğer zebanimiz Etrigan‘ ı görmek bana direkt Blue Devil’i anımsattı. Blue Devil pek çok seriye çok rahat uyum sağlayabilir ayrıca Titans ya da Teen Titans için yardımcısı Kid Devil‘ i de yanında getirmesi de cabası.


15 – Metamorpho

Stagg Endüstrileri şirketinin sahibi Simon Stagg tarafından, Mısır’daki antik “Ra’nın Küresi” adlı eseri getirmesi için tutulmuş genç, yakışıklı ve de girişimci bir gençtir Rex Mason. Ve patronunun kızı Sapphire Stagg‘e aşıktır.

Bundan haberdar olan kalpsiz Simon Stagg, pis işlerinde kullandığı yaveri Java‘nın da yardımı ile Rex’e tuzak kurarlar ve Rex’i, küreyi bulduğu mısır da bir piramitte ölümüne bırakırlar. Ancak orada Küreyi oymaya yarayan meteorit parçasını da keşfeder Rex ve sonucunda çıkan radyasyon ona tüm elementleri, bileşikleri ve kimyasal tepkimeleri kendi iradesi ile kontrol edebilme becerisi verir. Cüsse değiştirme, yoğunluk değişimi, esneklik, şekil değiştirme ve süper güç, süper hız, süper dayanıklılık da cabası.

Kahraman olunca çok yakışıklı görünen tiplerin aksine çirkin bir yaratığa dönüşen Rex’i, sevgilisi Sapphire yine de sevmeye devam etmiştir.

Farklı beceri ve güçleri olan ve de güzel bir kökene sahip bu karakteri de yeniden etkin bir biçimde görmek iyi olurdu.


14 – Phantom Stranger

Kendisi DC Evreni‘nin en gizemli, en bilmece karakterlerinden biri, kendisinin dört ayrı köken hikayesi vardır. Kendisi olaylara direkt olarak müdahale etmekten alıkonulmuş hem kozmik hemde mistik bir varlıktır. Peki madem bu kadar gizemli ve karmaşık, neden onu seçtin ? Diye sorabilirsiniz.

Aslında tam da bu yüzden seçtim, öze dönen her şeyi basit ama etkili bir temele dayandırmak isteyen DC Rebirth sonrası bu inanılmaz güçleri ve harika kostümü olan gizemli varlığı biraz daha ayakları yere basar bir köken hikayesi ve de daha olaylara vakıf bir hale getirirlerse eminim DC Comics adına büyük bir kazanç olacaktır.


13 – New Gods Konsepti

Aslında, DC, New 52 döneminde New Gods karakterleri ve konseptini oldukça kullandı, fakat hep bir karışıklık hep bir fütursuzluk vardı.  New 52 öncesi de olmak üzere uzun zamandır %100 potansiyeli kullanılamayan bu koca “pantheon” umarız özüne dönme çabasında olan DC Comics için, o öze dönüşün anahtarlarından biri olur.

Ayrıca New 52 Justice League #50 sayısında Big Barda‘nın Apokolips‘e dönüşü ve de Mister Miracle‘ ın bir başına kalışı da Rebirth sonrası dönem için harika bir New Gods temalı bir hikaye temeli olarak göze çarpmakta. Ayrıca, Takion gibi DC Evreni’nin Silver Surfer ayarı elçiliğine bürünebilecek bir karakter barındırması da cabası.

Yakında gelecek olan Justice League filminin ana kötüsü Steppenwolf‘ un Darkseid‘ ın amcası ve de generallerinden biri olarak, bir yeni tanrı ırkı mensubu olması da bu konsepti geri getirmenin tam zamanı olduğunu söylüyor.


12- Hawk & Dove

Hawk & Dove, comics efsanesi Steve Ditko tarafından yaratılmış DC Evreni’nin en ikonik ve de en unutulmuş ikililerinden biridir. Bu takım ilk olarak iki kardeşten oluşuyordu. Hank Hall, Şahin (yani Hawk) ve Don Hall, Doğan (yani Dove) olarak karşımıza çıkıyordu.

İkili, Kaos ve Düzen Lordları tarafından güçlendirilmiş, suçla savaşan bir ekiptir. Hawk öfke, şiddet ve de savaşı temsil ederken, Dove barış, huzur ve de bağışlamanın sembolüdür.

Bir ara Ice olarak tanınan (listemizde göreceğiz) Tora Olafsdotter‘ da bir ara Dove olmak üzere idi ancak. Don Hall sonrası esas Dove ve benim de Rebirth sonrası görmek istediğim “Dove” , Dawn Granger adlı kadın süper kahramandır. Böylece süper kontrast yakalanıyor. Savaş- Barış, Şiddet – Merhamet, Erkek – Kadın.

Hank Hall ve de Dawn Granger’ dan oluşan ikiliyi görmek süper olurdu.

Hank Hall insan üstü kuvvet ve hıza sahiptir ayrıca, oldukça sağlam bir derisi vardır. Kendisinden daha güçlü karakterlerin bile Hank’in canını yakması epey zor olmaktadır. Nadiren uçtuğu anlar olmuştur genel de uçamaz. Ama çok yükseklere sıçrar.

Dawn Granger yani Dove ise inanılmaz süratli uçabilir, bu şekilde rüzgâr kesikleri ve tornadolar yaratabilir ayrıca çok yüksek sezgileri ve de etrafında ki kötücül his, sezgi ve niyetleri bastırabilme gibi güçleri vardır. 


11 – The Creeper 

Jack Ryder, bir talk show ve reality show sunucusudur. Alkolik ve de şöhret peşinde koşan sık sık patronu ve iş arkadaşları ile kavga eden bir baş belasıdır. Bir gün yine sarhoşken, Metropolis Şehri‘ ne bir yaratık gelir ve şehre saldırır bu esnada Phantom Stranger, Jack’e görünür ve Phantom Stranger’ın güçlendirmesi ile yaratık ile savaşmaya kalkışır ancak feci halde yenilir ve ölür. O sırada ise 16. yüzyıldan beri kendisine bir konak arayan Japon asıllı Oni (bir iblis türü) Jack Ryder’ın ölü bedenine girer ve hali hazırda sarkastik, iğneleyici konuşma konusunda uzman olan Jack Ryder bu Oni kişiliği ile beraber tüyler ürperten, kişileri felç eden kahkahalara sahip, inanılmaz hızlı iyileşip başka insanların bedenlerini esir alabilen “The Creeper” adlı anti-kahramana dönüşür.

The Creeper’da yine bir Steve Ditko eseridir. Ve kendisi Deadpool, Ghost Rider ve Joker‘ in birleşimini andırıyor diyebiliriz. E daha ne olsun ?!

The Creeper, Yeni 52 döneminde çok kısıtlı bir zaman zarfında görünse de biz onu daha etkin rollerde görmek istiyoruz. Eğer Marvel Deadpool’u bu kadar meşhur yapabiliyorsa DC’ de uçuk kaçık karakterlerini hatırlaması gerek ve bunlardan biri de The Creeper.


10 – Animal Man:

Buddy Baker adlı; garaj müziği yapan bir punk rock grubunda çalan deli dolu bir gençtir. Bir gün dağa avlanmaya gider ancak, oranın mistik usulleri gereği döndüğünde her şey farklıdır. Bir gün fark eder ki kendisi hayvanların güçlerini ve özelliklerini alıp üzerinde uygulayabiliyordu. Kaplan’ın ruhu, Fil’in kuvveti, Kartal’ın görüşü vs vs.. Ancak daha sonra uzaylı türler ile karşılaştığında aynısını onlara da yapabildiğini fark etti. Kahraman olduktan sonraki kariyeri boyunca güçlerinin sınırları gittikçe genişledi. Bakterilerden, miktroplara kadar pek çok canlının gücünü ödünç alabiliyor ya da direkt olarak canlıların kendisini kullanabiliyor.

Dave Wood ve çizer Carmine Infantino tarafından yaratılan karakter; çevre sorunlarına, haksızlıklara oldukça duyarlı, duygusal ve adil bir adam profili çizer.

Hali hazırda Rebirth kadrosunda benzer güçlere sahip Vixen‘ ı ve de Buddy ile arkadaş olan Swamp Thing‘ i görmek bana Animal Man‘ i hatırlattı neden o da olmasın dedim. Olursa harika olur.. Ha bir de yanında kendisi ile benzer güçlere sahip başka bir orman ve çevre aşığı B’wana Beast‘ i de getirsin daha da iyi olur.


9 – Fire & Ice

Norveç dağlarında yaşayan büyülü buz insanlarının kralının kızı yani prenses Tora Olafsdotter ile Amazon Nehri kıyılarında yaşayan Ge halkının gökrüzü ruhu tarafından kutsanan brezilyalı Beatriz da Costa ikilisinin oluşturduğu. Super-Friends serisi için yaratılan daha sonra ise Global Guardians ve de Justice League takımlarına layık görülen süper seksi ve de becerikli ikili.

Beatriz, çabuk sinirlenebilen, egzotik ve de elementi ateşe yakışır şekilde sıcak kanlıdır. Tora ise DC Comics Evreni’nin en sevimli, sempatik ve de yürek ısıtan (buz olmasına rağmen) karakterlerinden biridir. Ancak kızdığında onun soğuk ölümcül aurası ile yüzleşmek istemezsiniz.

Çok ama çok uzun süredir unutulan bu iki güzel element üstadını tekrar DC’ de görmek pek çok hayranı heyecanlandırır. Hem ekibe iki seksi kadın daha eklenmesinin yanı sıra Amerika dışından olan kahraman sayısını da artırıp, global bir popülarite yakalanabilir. Bir taşla pek çok kuş 


8 – Jonah Hex

Jonah Hex, Amerikan İç Savaşı‘ ından kalma eski bir özel askerdir. Fakat daha sonra karısının başına gelenlerin akabinde, adalet adına kelle avcılığı yapmaya başlayan inanılmaz yeteneklere sahip bir yalnız kovboya dönüşür.

Yalnız olmasına şaşırmamalı. Kaba ve acımasız tavırları, harap olmuş suratı ve de sert, hasarlı ses tonu ile Jonah Hex yol üstünde karşılaşmak isteyeceğiniz biri değil. Tüm bu kötü özelliklere rağmen, Jonah onur ve adalete olan bağlılığı ölümcül dozlarda olan bir kahramandır.

Babasının şiddetinden 13 yaşında kurtulan bu sefer de açlıkla yüzyüze gelen sonra da Apaçiler için ölümüne çalışan bir işçi konumundan kabilenin bir üyesi haline gelen, bu sefer de kabilenin prensi yani üvey kardeşi tarafından ihanete uğrayıp, sevdiği kadını ona kaptıran, akabinde gelişen olaylarda Şef tarafından “Şeytan’ın Damgası” adlı damgalama metodu ile yüzünün yarısı eritilir. Tüm bunların sonrasında para, onur ve adalet hariç hiç bir şeyi umursamayan soğuk bir kelle avcısına dönüşür.

Aslında Jonah Hex, Yeni 52 döneminin yıldızlarındandı. Bu dönem boyunca süren en uzun soluklu ve başarılı serilerden biri olan “All-Star Western” serisinin baş karakteri idi.

Ancak Jonah hiç bir zaman (zaman farkından dolayı) DC’nin önemli kahramanları ile yeterince yan yana gelemedi ya da önemli olaylarda rol oynamadı ya da hiç tarihe geçen, parmakla gösterilen, epik bir hikayesi de olmadı. Genelde hep benzer şeyler işlendi.

Jonah Hex sıradan bir kovboy değil daha ötesi, ve harika bir görünüm, beceri seti ve de kökene sahip. Umarım onu daha büyük rollerde görebiliriz. 


7 – Black Lightning ve Geo-Force

Black Lightning ve Geo Force bir takım değil. Evet beraber bir takım ya da ekipte bulundukları oldu. Hatta ikilinin savaşı DC Comics’in ikibinli yıllarda ki en etkileyici savaşlarından biri bile oldu.

Biri gökyüzü gücü olan yıldırımlar ve elektrik ile haşır neşir iken diğeri ise Dünya’nın, yer kürenin tektonik, manyetik ve de gravitasyonel güçlerinin hakimi idi.

İkisi de Yeni 52 döneminde tek tük gözüktü. Ancak DC Comics’te süper kahramanlar ya Flash, Superman, Martian Manhunter, Shazam seviyesinde olur onun bir altında da Hawkman, Cyborg, Aquaman falan olur sonra sokak seviyesi kahramanlara geçer inanışını kıran oldukça güçlü ve de temel fakat etkili güçlere sahip iki meta-insan türüdür bu ikisi.

Black Lightning geçtiğimiz günlerde kendi tv dizisine kavuştu fakat CW ekibine katılması bizi üzdü zira o kanalın DC dizileri saçmalıktan ibaret. Diğer bir sevindirici haber ise Black Lightning’in yeni Young Justice sezonunda mentor karakter olarak önemli rolü olacağını öğrenmemizdi. Bunlar karakter adına güzel haberler zira kendisi çizgi roman sektöründeki ilk siyahi / afro-amerikan kahramanlardan. Fakat bu karakter ve de hayranları hala çizgi romanlarda aradığını bulamıyor

Geo-Force ise Brion Markov adlı, ülkesi Markovia‘ nın kralı olan, üreme ve de bilim sayesinde Dünya Gezegeni’nin güçlerine sahip olan bir kahramandır. Kolay sinirlenen yer yer yarardan çok zararı olan Brian yine de güçlü bir savaşçı ve de adil bir liderdir. Kendisi Yer Çekimi, Meteor, Lav Işınları, Kayaç Manipülasyonu gibi pek çok güce sahiptir. Aynı zamanda The Outsiders ekibinin yardımcı lideri ve de kurucu üyesidir.

Bu ikilinin gelmesi bunların devamı ve yardımcıları niteliğinde ki Static, Terra, Atlee karakterlerinin de geri gelmesi ve aktif rol alması demektir yani bu ikili ile 5 kişi kazanıyoruz.


6- Isis

Çağlar önce insan tacirliği yapan bir çete tarafından genç yaşta kaçırılmış ve de genç kızlığında da, Black Adam‘dan af istemek amaçlı, Black Adam ‘ın himayesine verilmiş bir köledir Isis.

Nitekim acıklı başlayan bu hikaye devamında DC Comics evreninin en büyük aşklarından birine dönüşür. Ama keder burada bitmez. Isis daha sonra bir heykel olarak mühürlenmiş ve sıkışmıştır. Black Adam 5000 yıllık sürgününden sonra Isis’sine kavuşmak için türlü türlü yollar, büyüler denemiş ancak Isis’e kavuşma anları hep çok kısa olmuştur. Öyle ki tam gerçekten kavuştuğunda tekrardan elinden alındığında Black Adam çıldırmış ve Titans, JSA, JLA ne kadar süper kahraman takımı varsa onu durdurmakta zorlanmıştır.

Isis ise sıradan bir köle iken o zamanların Captain Marvel‘ı şimdilerin Shazam‘ ının güçleri ile etkileşime girdiğinde Marvel ailesininkine benzer güçlerin yanı sıra Mısır Tanrıçası Isis‘in de bazı güçlerini uyandırmıştır. Wonder Woman yunan mitolojisinin kadın avatarı ise Isis’de Mısır Miti için odur.

Atlantis’ in Queen Mera’ sı, Amazonlar’ ın Princess Diana’ sı varsa neden Mısır ve Orta Doğu’ nun Isis’ i olmasın ?

Isis neden aktif rol alsın ? derseniz.

Birincisi, Isis’in aktifliği Black Adam’ın da aktifliği demektir. Black Adam çok daha fazla popülarite ve kaliteli hikayeler hak eden bir karakter. İkincisi DC’deki çok güçlü kadınlar arasında yerini alarak bu konuda yardımcı olacaktır. Üçüncüsü ise kendisi zamanında hem TV şovu hemde kendine has The Mighty Isis adlı çizgi roman serisine sahip önemli bir karakter idi, nitekim iyi de bir tarihe sahip.


5 – Plastic Man 

Patrick Edward O’Brian, ufak çaplı ve de kısa süreli de olsa eski bir suçludur. Ve bir gün bir kovalamaca esnasında soyguna giriştikleri fabrikanın güvenliğinin sıkıştırması ile kimyasal bir asit tankının içine düşer. Onu oradan Batman kurtarır. İlk başta hiç bir şey farkedilmese de sonradan anlaşılır bu Patrick O’Biran’a inanılmaz güçler vermiştir. Elastizite, Esneklik, Yoğunluk Kontrolü, Şekil Değişimi, Cüsse Değişimi gibi güçleri olmuştur. Ve kendisi bu güçler ile ne yapacağını bilemez. Herkes ona bir canavar, bir ucube olarak bakmaktadır. O da bir gün kendisine acımayı bırakır ve de kendisine uygun bir yöntem ile bir yazı-tura atışı ile çıkan sonuç sonucunda süper kahraman olmaya ve yeni bir sayfa açmaya karar verir.

Plastic Man, DC Comics evreninin en eski süper kahramanlarından birisidir ve de ilk elastik süper kahraman modelidir. Plastic Man, konuşma dili olarak belki de Deadpool’ dan daha çatlak olan çılgınca  mizah bezeli tavrına bir de şekil değiştirebilen vücut dilini de ekleyince ortaya çizgi roman dünyasının en egzantirik karakterlerinden biri çıkmış oluyor.

Plastic Man kesinlikle çok daha büyük işlerde yer alması gereken bir karakter.


4 – The Question

Üç farklı zaman aralığının hepsinde de çok net olmayan köken hikayelerine sahip gizemli bir detektif. New 52 döneminde The Question ikincil kişiliği orjinal sahibi Vic Sage‘ den ayrılmıştı. Ve bildiğimiz detektif olan The Question ile üç büyük günahkardan biri olan Question farklı kalıplar olmuştu.

Renee Montoya adlı, Gotham Polis Departmanı detektiflerinden biri de The Question karakteri olmuştur ama biz orjinal The Question’ı ta Charlton Comics zamanlarında Steve Ditko tarafından yaratılan (evet gene bu herif, adam reyiz.) yaratılan Vic Sage ile birleşmiş Quesiton’ı istiyoruz. The Question DC Comics evreninin en iyi ikinci detektifidir hatta geleneksel detektiflikte Bruce Wayne ile birinciliği zorlar. Kendisini tamamen yüzsüz ve simasız gösteren ultra korkutucu ve de orjinal maskesi ile Watchmen’ ı yazan Alan Moore için Rorschach karakterini yaratmasına ilham kaynağı olmuştur.

The Question, DC ‘nin eli altında bulundurması gereken, süper güçleri olmayan ama çok becerikli gizemli adam olarak evrende sağlam bir yere sahip olmalı diyoruz.


3 – Captain Atom

Birleşmiş Milletler Hava Gücünde yüzbaşı olan Nathaniel Adam, bin dokuz yüz altmışlı yılların Vietnam Savaş’ ı döneminde, deniz aşırı bir görevde işlediği düşünülen ancak aslında işlemediği bir suç yüzünden Askeri Mahkeme tarafından yargılanır. Kendisine iki seçenek sunulur. Birincisi İdamdır, İkincisi ise “Atom Projesi” adlı proje için denek olmaktır. Eğer deneyden sağ çıkarsa bağışlanacaktır. Deney başarılı olur ancak vücudunu sarıp onun yeni derisi olan özel bir metal ve de quantum alanı ile atomik güçleri sayesinde deney sonrasında bir anda kendisini 18-20 yıl sonrasının Amerika’sında bulur karısı, arkadaşları ve ailesi geçmişte kalan Nathaniel, burada Captain Atom kimliği ile kötülüğe karşı savaşan bir armadaya dönüşür.

DC Comics’ in en ağır toplarından olan, Captain America‘ nın askeri disiplini ve liderliği, ile Superman, Hal Jordan, Shazam, sınıfı karakterlerin kuvvet, hız, dayanıklılık becerilerine nail bir karakterdir.

Captain Atom, New 52 ‘de, DC Comics evreninin en güçlü varlıklarından olan Kuantum Mekanikleri adlı güç grubunun temsilciliğini üstlenmiş ve aşmış bir halde kendisini gördük. Ancak ne yeterince üzerinde duruldu ne de karaktere iyi bir boyut kazandırıldı.

Captain Atom, DC Comics’in kozmik meta insan karakterleri arasında çok sağlam bir yere sahip ve bu mirasın üzerine gidilmeli. Onu Superman, Flash, Green Lantern gibi karakterlerle daha çok yan yana görmeliyiz.


2 – Ragman

Rory Regan, babasının ve babasının arkadaşlarının kurban gittiği, elektrik kabloları kullanılan bir cinayate teşebbüs anına tanık olur babasını kurtarmak isterken yüksek miktarda elektrik ile çarpılan Rory, uyandığında babası ve arkadaşlarını ölü bulur. İntikam isteyen Rory bunu yapan katilleri bulur ve onları öldürür. Ancak Rory bir olimpiyat atleti kadar atik, bir masif vücut geliştirmeci kadar kuvvetli ve yetenekli bir boksör olduğunun farkına varır. Geçmiş eğilimlerinin üstüne elektrik çarpması sonucu bu güçlere kavuşur ancak bu Ragman’in bronz çağ köken hikayesidir. 1992 yılındaki köken hikayesinde ise Ragman’ın babasını öldüren hırsızlar ile muhabbeti farklıdır bu sefer amcası, halası, kardeşini dövem ve babasının dükkanına saldıran hırsızların ölümcül dayağından canlı kurtulup bir hastaneye sığınmıştır.

Tekrar terzi dükkanına döndüğünde suçlular yaşadığına şok olur ancak, bir şekilde Rory üstesinden gelir. Daha sonra olay mahalinde ipucu arayan Rorry, için yama parçaları ile dolu gizemli bir kutuyu açar. Kutu içerisinde ki yama ve peçeler vücudunu sarar ve Ragman olur. Eski becerileri oldukça artırıldığı gibi ekstra bozunmuş ruhları yama olarak kıyafetine hapsetme, tuttuğu bozunmuş ruhların güçlerini ve enerjilerini kullanma, süper sezgiler ve ışınlanma benzeri güçler edinmiştir.

Kendisi nadir olan yahudi süper kahramanlardandır. Gotham‘ da çalışan biri olarak Batman ile de ortak maceralara atılmıştır.

Ragman, DC’ nin orjinal fikir konusunda ki liderliğini, özgünlüğünü ve de karanlık materyalleri iyi kullanışını anımsatan ve de hatırlatan bir karakter. Rorschach, Batman ve Spawn‘ ı aynı karakter de görmek ilginç olur diyorsanız Ragman sizin adamınız ve bu tamimiyle benzersiz anti-kahramanın çok çok iyi bir film, dizi, çizgi roman malzemesi olduğunu düşünüyorum.


1- LOBO

Hulk’ tan daha güçlü, Deadpool‘ dan daha iyi iyileşen, Joker ve Deadpool‘ dan daha çatlak, Ghost Rider‘ dan daha iyi motor süren galaksiler arası en iyi kelle avcısı olan Lobo’ ya geldi sıra.

Eğer Marvel, Deadpool’ u, DC’ de Joker‘ i bu kadar iyi satabildiyse. Biz eminiz ki Lobo; tv, sinema,animasyon,oyun, çizgi roman olmak üzere, daha çok özen gösterildiği takdirde DC Comics’in el attığı her sektörde çok başarılı olabilecek bir çatlak !

Lobo, New 52 sırasında en fazla radikal değişikliğe uğrayan ünlü DC Comics karakterlerinden biri idi. Ve madem DC: Rebirth bir öze dönüş, doğru olana dönüş projesi biz de tekrar Death Metal dinleyip, Superman’ i dövme günleri tertip eden, küfürlü konuşup, purosunu Darkseid’ ın alnında söndüren deli uzay belası Lobo’ yu geri istiyoruz. Kendisi Deadpool gibi 4. Duvarı aşmış, çatlak bir kelle avcısı. Tek fark ise Lobo daha iyi, daha orjinal ve de kozmik seviye de bir karakter.

DC muhakkak Lobo’yu çok daha önemli hikayelerde, çok daha uçuk rollerde klasik halinin modern bir yorumu ile bizlere sunmalı hem DC Comics hem de biz hayranlar bundan çok şey kazanırız.Aslında listeyi yaptıktan sonra aklımıza Booster Gold, Red Tornado, Hawkman, Mister Terrific, He-Man, Thom Kallor, The Ray, vs gibi başka pek çok hakket ettiği ilgiyi alamamış karakterler de geldi fakat orjinal listeyi bozmaya razı gelemedik çok uzun olmasını da istemedik.

Umarım liste hoşunuza gitmiştir. Sizin de, tekrar çizgi roman sahnesinde adını duyurması gerektiğini, unutulduğunu düşündüğünüz DC karakterleri var mı ? Varsa Kimler ? Lütfen bizimle paylaşınız.


Bu yazı sayesinde ucundan, kıyısından da olsa sizler için Blue Devil Kimdir, Metamorpho Kimdir, Phantom Stranger Kimdir, New Gods Nedir , Hawk & Dove Kimdir, Creeper Kimdir, Animal Man Kimdir, Fire & Ice Kimdir, Jonah Hex Kimdir, Black Lighting Kimdir, Geo-Force Kimdir, Isis Kimdir, Plastic Man Kimdir, The Question Kimdir, Captain Atom Kimdir, Ragman Kimdir, Lobo kimdir ve bunlar necidir gibi soruları da yanıtlamış ve ufaktan da olsa karakterlerin tanıtımını yapmış olduk. 


Yazan & Derleyen: Utkan Aktaş

Tüm Hakları Saklıdır @kahramanbaykus.com

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir