Yeni Suicide Squad Filminde Ekibe Katılması olası 12 Karakter

DCEU‘nun geleceği belirsiz, filmler gelmeye devam edecek mi ? Şu noktada bilemiyoruz ama bildiğimiz şeylerden biri ilk Suicide Squad filminde ekipte ufakta olsa bir nüfus azalması yaşandı.

Ve kendi solo filmi çıkması düşünülen Harley‘nin bir sonraki Suicide Squad filminde olup olmayacağı bilinmiyor (ki olmazsa film bence %50 değer kaybı yaşar.). Bu sebeple olası eksiklikleri tamamlamak ya da var olanın üzerine eklentiler yapmak için geçmişte çizgi romanlarda Suicide Squad ekibinde görev almış olan ve de bunun beyaz perdeye de taşınması olası 12 (+1) karakteri sıraladık.

Hazırsanız başlayalım.


Bonus:  Roy Harper / Red Arrow / Arsenal

Doğruya doğru, Roy Harper ekiple yalnızca bir görevde bulundu. Bir dönem oldukça dibe vuran uyuşturucu ve ilaç bağımlılığı olan Roy için dibe vuruş anlarından biri de Suicide Squad takımının bir parçası olmasıydı.

Sayacağımız isimler arasında olması en zor görünen yer doldurma bu. Fakat, Green Arrow‘dan önce sinematik evrene bir okçu kazandırmak isteyebilirler diye düşündük.

12- Man-Bat

Batman’in eski kötülerinden olan Man-Bat dönüşüm yaşamadığı zamanlar genetik alanında uzman Dr. Kirk Langstrom olarak karşımıza çıkar. Killer Croc gibi ekibin korkunç görünümlü ve kuvvetli üyelerinden biri olabilir.

Man-Bat yüksek sezgiler, süper kuvvet, süper iyileşme, uçma gibi becerilere sahip. Yoğun CGI gerektirmesi ve çok popüler olmaması onun adına negatif yanlar.

11- Doctor Light

Doktor Arthur Light, eski bir fizikçidir. Bir gün Star Laboratuvarlarından özel bir zırh çalar ve bu zırh/kostüm ona etrafında ki ışığı kontrol edebilme yetisi verir. Zeki ve oldukça güçlü bir düşmana dönüşen Arthur zaman zaman Suicide Squad maceralarında kendini gösterdi.

Fakat hem çok özel ve farklı bir güç seti olması hemde çok sevilesi, sempati duyulası bir yanı olmaması Adalet Birliği üyelerinden Elongated Man‘in karısına tecavüz etmiştir.) filme alınmasını güçleştiriyor.

Ama Doctor Light adını zaman içinde paylaşmış bir diğer daha az suçlu olan Linda Park daha yerinde bir seçim olabilir.

10- Mirror Master

Mirror Master, Suicide Squad’dan çok Flash‘ın en klasik kötü adamlarının oluşturduğu “Rogues” adlı ekibin üyesidir. Tıpkı Captain Boomerang gibi. Captain hem Rouges hem de Suicide Squad ekibi üyesi bu bağlantı ile belki de Mirror Master’ı da aksiyon içerisinde görebiliriz.

Aynaları ile yaptığı ilüzyonlar ve “Aynaların Ardı” adlı karmaşık boyut ile filme ve de hikayeye bambaşka boyutlar getirebilecek bir karakter olduğunu düşünüyorum.

9- Lashina

Lashina, Darkseid‘ın gözde savaşçıları olan “Female Furies” adlı ekibin Big Barda, Apokalips‘i terkettikten sonra lideri olmuş yeni tanrı ırkından savaşçı bir kadındır.

Gerek aynı savaşçı ekipten Knockout gerek ise Lashina pek çok macerada Suicide Squad ekibinde yer almışlardır. Hem ekipte ciddi ve seksi bir savaşçı olması hemde Harley’nin o çılgın tavırlarına tezat kibirli ve tehlikeli Lashina ekibe çok iyi oturabilir.

8- Copperhead


Copperhead kadın ve erkek versiyonlarında da giydiği zırh ile birleşik miğferin üzerindeki dişlerin zehir ile dolu olması ayrıca her yere sızabilmesini sağlayan esnek, hızlı bir vücut yapısı olması ile biliniyor. Bakır kafa adlı zehirli yılanlardan esinlenerek oluşturmuş bu karakter türlü türlü kötü adam takımlarında boy göstermiştir. Hatta pek çok Suicide Squad macerası bile olmuştur.

7- Parasite

Suicide Squad filminde bir soru sorulmuştu. “Ya Superman ya da onun gibi başkaları bize karşı cephe alırsa ne yaparız ?” Bu Suicide Squad’ın DC Sinema Evrenindeki çıkış noktası olmuştu. Fakat dürüst konuşmak gerekir. Bu ekibin süper insanlara karşı bir şansı yok. Harley Quinn, Superman’e karşı mı duracak ?! Hiç Sanmıyorum.

İşte burada devreye en eski Superman kötülerinden olan, rakiplerinin gücünü emip sonra kendi güçlerini onlara karşı kullanabilen “parazit” adlı süper kötü devreye giriyor. Ekip ile sağlam bir geçmişi olan Parasite kesinlikle Suicide Squad’ ın seviyesini artıracak ve de çok iyi uyum sağlayabilecek bir karakter.

6- Bronze Tiger

Bronze Tiger, DC Comics‘in en iyi 5 yakın dövüş sanatları uzmanından birisidir. Yıllar içerisinde güçlerinde gizemli değişiklikler ve bu karakterin farklı yorumları olmuştur. Kimi zaman sadece dövüş tekniği ve kabilesi gereğince “Tiger” ismi ile anılıyorken kimi zaman gerçekten konuşan ve dövüşebilen bir kaplana dönüşebildiği için “Tiger” denmiştir.

Bronze Tiger, Suicide Squad’ın en eski ve bilindik üyelerinden birisidir. Ekibin ilk ününü duyurduğu ve bugünki modern yorumuna yakınlaştığı 1987 yılındaki 66 sayılık seride takımın ana karakterlerinden biri idi. O zamandan bu zamana Gölgeler Birliğine de katılmışlığı oldu.

Bir sonraki filmde onu görmemiz ve bu az tanınmış, küçümsenen karakterin tekrar popülerleşmesi adına çok güzel bir çifte paket olabilir. Hazır hollywood da afro-amerikan oyuncu hassasiyeti artmışken iyi bir seçim olurdu diyoruz.

5- Poison Ivy

Poison Ivy pek çok açıdan bu takıma çok iyi uyum sağlıyor. Öncelikle Harley’nin Joker’den sonraki belkide tek aşkı (yep yanlış duymadınız.). Takımdaki “girl power” eksikliğini giderebilecek aşırı feminen,güçlü ve zeki kişiliği de cabası.

Bir Batman kötüsü olarak, Deadshot ve Harley ile ilişkileri olan, geçmişte Suicide Squad ile kısa da olsa maceraları olmuş birisi. Ayrıca olası bir Harley – Ivy yakınlaşması filme olan ilgiyi büsbütün artırabilir. En azından benimkini artıracağı kesin hehe …

4- Bane

Batman kötüsü olmak ? Onaylandı.
Güçlü ve Vahşi olmak ? Onaylandı.
Zeki ve kurnaz ? Onaylandı.
Ekip ile geçmiş ? Onaylandı.
Bad ass görünüm? Onaylandı.

Gördüğünüz gibi Bane her açıdan bu film için çok uygun bir materyal, Christopher Nolan‘ın uyku hapı alıp sonra ortalıkta gezmeye ve konuşmaya çalışan Bane yorumundan sonra gerçekten yırtıcı ve kurnaz bir Bane görmek harika olurdu.

3- Deathstroke

Ünlü suikastçılar ve suçlulardan oluşan bir grup olur da Deathstroke’un anılmaması olur mu ? Olmaz.

Ekibin pek çok versiyonunda ekibin parçası olarak görev almış Deathstroke yeri geldi Suicide Squad’a karşı yeri geldi onlarla birlikte savaştı. Deathstroke harika bir seçim zira kendisi hali hazırda DC Sinema Evrenine dail edildi ve Joe Manganiello tarafından canlandırılıyor ve açıkcası çokta uyumlular. Ve hali hazırda Lex Luthor ile beraber Kötü Adamlar Birliği‘ni kurma arefesinde olan Deathstroke belki Suicide Squad ile de haşır neşir olabilir neden olmasın.

 

2- King Shark

Aslında, filmin kurulan ilk orjinal kadrosunda  Killer Croc yerine King Shark vardı fakat yönetmen David Ayer çok fazla CGI gerektirdiği sebebiyle onu çıkartmıştı. Gerçi Flash TV dizisinde bile bu işin altından kalktılar ise neden büyük bütçeli bir filmde denemediler bilmiyoruz.

Fakat, bildiğimiz bir şey var o da King Shark’ın Suicide Squad ekibinin doksanlı vede ikibinli yıllarında tüm jenerasyonlarında her daim yer almış olan ekip ile bütünleşmiş bir karakter olduğu. Ve kendisi Killer Croc’tan çok ama çok daha güçlü.

 

 

1- Black Manta

Black Manta söylentilere göre Aquaman‘in solo filminde görülecekmiş yani hali hazırda DC Sinema Evreni’ne dahil olacak bir karakter. Black Manta, Aquaman’in en azılı düşmanı dünyanın en iyi suikastçılarından, silah ustalarından biri, çift katlı kurşun geçirmez dalış kıyafeti, kostümü ve de lazer ışınları üreten miğferi ile kesinlikle korkutucu bir rakip.

Black Manta çizgi romanlarda (New 52 dönemi de dahil) Suicide Squad’a katılmışlığı olan bir karakter hatta New 52 döneminde Aquaman’i öldü sandığı için boşluğa düşen ve yapacak daha iyi bir işi olmayan Manta ekibe katılmıştı. Eğer Waller ‘ın dediği gibi Suicide Squad Batman’in Adalet Birliği ile kafa kafaya gelecekse Aquaman’in rakibi o olacaktır.


 

Siz seçimleri nasıl buldunuz ? Sizce bir sonraki filmde kimler olabilir ya da olmalı ? Fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın lütfen. 

 

Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım Beğenmişsinizdir.

 

Kaynak: DC Comis Yayınları, comicvine.com

Hazırlayan & Derleyen: Utkan Aktaş

Utkan Aktaş Yazar:

2 Temmuz 1987 doğumlu olan Utkan genç görünümlü bir ihtiyar olarak iki üniversitede bulamadığı aidiyet ve de yaratıcılık hissini dans, yazarlık, kurgu gibi pek çok diğer sanatsal uğraşıda buldu. Şimdilerde ise Kahraman Baykuş olgusunun kurucularından ve de yazarlarından biri olmaktan son derece memnun bir adam olarak tanınmakta ...

2 Yorum

  1. Fuergoreon
    27 Kasım 2017
    Yanıtla

    Bane ve Deathstroke ilginç ve güzel olur. Yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir