Kazananlar 4 Mart’ta 90. kez düzenlenecek olan vede baş sunuculuğunu ise geçen yılki olaylı 89. Oscar Ödül Törenlerini de sunmuş olan ünlü talk show sunucusu Jimmy Kimmel‘ın üstleneceği Oscar Ödül Töreninde belli olacak.  Epey kuvvetli ve de çekişmeli bir yıl olacağı söylenegelen 2018 yılı yani 90. Oscar Ödülleri için tüm adaylıklar ise şu şekilde dün açıklandılar. Ayrıca haberde benim adaylıklara dair tahminlerimi vede desteklediklerimi görebilirsiniz.


-FİLM-

Call Me by Your Name

Darkest Hour (sürpriz)

Dunkirk

Get Out

Lady Bird (güçlü aday)

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water (tahminim) (istediğim)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (güçlü aday)

 


-YÖNETMEN-

Paul Thomas Anderson | Phantom Thread(güçlü aday)

Guillermo del Toro | The Shape of Water (tahminim) (istediğim)

Greta Gerwig | Lady Bird (sürpriz)

Christopher Nolan | Dunkirk (güçlü aday)

Jordan Peele | Get Out

 


-ERKEK OYUNCU-

Timothée Chalamet | Call Me by Your Name

Daniel Day-Lewis | Phantom Thread (güçlü aday)

Daniel Kaluuya | Get Out  (sürpriz)

Gary Oldman | Darkest Hour (istediğim)  (tahminim)

Denzel Washington | Roman J. Israel, Esq.

 


-KADIN OYUNCU-

Sally Hawkins | The Shape of Water (istediğim) (tahminim)

Frances McDormand | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (güçlü aday)

Margot Robbie | I, Tonya

Saoirse Ronan | Lady Bird (sürpriz)

Meryl Streep | The Post

 


-YARDIMCI ERKEK OYUNCU-

Willem Dafoe | The Florida Project

Woody Harrelson | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (istediğim)
Sam Rockwell | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (tahminim)

Richard Jenkins | The Shape of Water (sürpriz)

Christopher Plummer | All the Money in the World


-YARDIMCI KADIN OYUNCU-

Mary J. Blige | Mudbound

Allison Janney | I, Tonya (tahminim) (istediğim)

Lesley Manville | Phantom Thread (sürpriz)

Laurie Metcalf | Lady Bird (güçlü aday)

Octavia Spencer | The Shape of Water

 


-ÖZGÜN SENARYO-


The Big Sick | Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon (sürpriz)


Get Out | Jordan Peele (tahminim)


Lady Bird | Greta Gerwig (sürpriz)


The Shape of Water | Guillermo del Toro, Vanessa Taylor  (güçlü aday)


Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Martin McDonagh (istediğim)


-UYARLAMA SENARYO-


Call Me by Your Name | James Ivory (tahminim)


The Disaster Artist | Scott Neustadter, Michael H. Weber (sürpriz)


Logan | James Mangold, Scott Frank, Michael Green  (güçlü aday)


Molly’s Game | Aaron Sorkin (güçlü aday) (istediğim)


Mudbound | Dee Rees, Virgil Williams (sürpriz)

 


-KURGU-


Baby Driver | Jonathan Amos, Paul Machliss (sürpriz)


Dunkirk | Lee Smith (güçlü aday)


I, Tonya | Tatiana S. Riegel


The Shape of Water | Sidney Wolinsky (tahminim) (istediğim)


Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Jon Gregory (güçlü aday)

 


-GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ-

Blade Runner 2049 | Roger Deakins


Darkest Hour | Bruno Delbonnel (sürpriz)


Dunkirk | Hoyte Van Hoytema (güçlü aday)


Mudbound | Rachel Morrison


The Shape of Water | Dan Laustsen (tahminim) (istediğim)

 


-PRODÜKSİYON TASARIMI-


Beauty and the Beast | Sarah Greenwood, Katie Spencer (sürpriz)


Blade Runner 2049 | Dennis Gassner, Alessandra Querzola


Darkest Hour | Sarah Greenwood, Katie Spencer (güçlü aday)


Dunkirk | Nathan Crowley, Emmanuel Delis, Gary Fettis (güçlü aday)


The Shape of Water | Paul D. Austerburry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau (tahminim) (istediğim)

 


-KOSTÜM TASARIMI-

Beauty and the Beast | Jacqueline Durran

Darkest Hour | Jacqueline Durran (tahminim)

Phantom Thread | Mark Bridges (güçlü aday) (istediğim)

The Shape of Water | Luis Sequeira (güçlü aday)

Victoria & Abdul | Consolota Boyle (sürpriz)

 


-ÖZGÜN MÜZİK-

Dunkirk | Hans Zimmer (tahminim)

Phantom Thread | Jonny Greenwood

The Shape of Water | Alexandre Desplat (sürpriz)

Star Wars: The Last Jedi | John Williams

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Carter Burwell (istediğim)

 


ÖZGÜN ŞARKI

“Mighty River” | Mudbound (sürpriz)

“Mystery of Love” | Call Me by Your Name

“Remember Me” | Coco (istediğim)

“Stand Up for Something” | Marshall

“This Is Me” | The Greatest Showman (tahminim)

 


MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

Darkest Hour (tahminim) (istediğim)
Victoria & Abdul
Wonder

SES KURGUSU

Baby Driver
Blade Runner 2049 (sürpriz)
Dunkirk (tahminim)
The Shape of Water (istediğim)
Star Wars: The Last Jedi

SES MİKSAJI

Baby Driver (sürpriz)
Blade Runner 2049
Dunkirk (tahminim)
The Shape of Water (istediğim)
Star Wars: The Last Jedi

GÖRSEL EFEKT

Blade Runner 2049 (güçlü aday)
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island (sürpriz)
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes (tahminim) (istediğim)

YABANCI FİLM

A Fantastic Woman (Şili) (sürpriz)
The Insult (Lübnan)
Loveless (Rusya)
On Body and Soul (Macaristan) (istediğim)
The Square (İsveç) (tahminim)

ANİMASYON

The Boss Baby
The Breadwinner (sürpriz)
Coco(tahminim) (istediğim)
Ferdinand
Loving Vincent

BELGESEL

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

KISA FİLM

DeKalb Elementary | Reed Van Dyk
The Eleven O’Clock | Derin Seale
My Nephew Emmett | Kevin Wilson Jr.
The Silent Child | Chris Overton, Rachel Shenton
Watu Wote/All of Us | Katja Benrath

KISA ANİMASYON

Dear Basketball | Glen Keane, Kobe Bryant
Garden Party | Victor Caire, Gabriel Grapperon
Lou | Dave Mullins, Dana Murray
Negative Space | Max Porter, Ru Kuwahata
Revolting Rhymes | Jakob Schuh, Jan Lachauer

KISA BELGESEL

Edith + Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop



Siz bu adaylıklara ne diyorsunuz ? Sizce unutulduğunu ya da kale alınmadığını düşündüğünüz filmler ve/veya sanatçılar var mı ? Şahsen ben Michael Shannon’ın performansıyla nasıl yardımcı erkek oyuncu ödülüne aday gösterilmediğine şaşıyorum. Desteklediğiniz filmler var mı ?

Bu konulardaki fikirlerinizi vede genel olarak görüşlerinizi bizler ile paylaşırsanız mutlu oluruz. Bakalım benim tahminler ne kadar tutacak ?

Unutmayın 4 Mart 2018 tarihinde ödüller sahiplerini bulacaklar.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Giriniz !
Lütfen İsminizi Girin